Paris Saint Germaini është pa konkurrencë në këtë fillimsezoni në kampionatin francez.

Nga gjashtë ndeshje të zhvilluara, PSG numëron po aq fitore dhe është lider me 18 pikë të fituara.

Në ndeshjen e xhiros së shtatë, kampioni në fuqi ka për kundërshtar skuadrën Stade Reims.

Skuadra nga qyteti Reims pozicionohet në vend të 13-të në tabelë me tetë pikë të arkëtuara, nga dy fitore, dy barazime dhe dy humbje.

Trajneri i PSG, Thomas Tuchel, do të dëshirojë të vazhdojë me rekordin e fitoreve edhe kundër të zgjedhurve të David Guion.

Formacioni startues i Paris Saint Germainit:

Formacioni startues i Stade Reims:

/Telegrafi/