Të gjithë të famshmit, duke përfshirë edhe ata imagjinarë, kanë ndjekës dhe admirues. Por disa njerëz janë gati të marrin masat më drastike për ta bërë veten të duken si idhujt e tyre të admiruar.

Reklama

Për shembull, Fran Mariano argjentinas ka humbur pothuajse 99 kilogramë që të duket pothuajse si këngëtari i tij i preferuar; Modeli zviceran-amerikan Pixee Fox nuk hezitoi të hiqte gjashtë brinjë për ta bërë belin e tij të hollë si Jessica Rabbit.

Bright Side krahasoi fotot e të famshmëve dhe arriti në përfundimin se disa prej tyre me të vërtetë ia arritën qëllimin për tu dukur si të famshmit e tyre të preferuar.

Reklama

11. Megan Fox – Cláudia Alende

Cila nga këto të dyja është Megan Fox vërtetë? Duket sikur modelja braziliane Claudia Alende duket më shumë si Megan se sa vetë aktorja. Ja një tjetër fakt kurioz: Claudia ka më shumë se dy milionë ndjekës në Instagram, që është dy herë më shumë se ajo që ka Megan Fox.

Reklama

10. Madonna – Adam Guerra

U deshën 12 vjet për Adam Guerran nga Los Anxhelos për të arritur dëshirën e tij për t’u dukur si ikona e famshme e popit. Ai tha se çdo gjë ia vlente. Ai u bë një “klon” i këngëtares Maddona, duke marrë të gjitha tiparet e saj.

Reklama

9. Ricky Martin – Fran Mariano

Fran Mariano është një argjentinas kishte një qëllim prej disa vitesh – ai dëshironte të dukej si këngëtari i famshëm Ricky Martin. Për ta bërë këtë, Fran humbi shumë peshë.

Është e vështirë të besohet se ai peshonte pothuajse 178 kilogramë. Në vitin 2011, Fran mori pjesë në një shfaqje të quajtur “Cuestión de Peso”, ku ata ndihmuan në menaxhimin e humbjes së peshës së tij.

Reklama

8. Kylie Jenner – Amira Boualleg

Motra më e vogël e familjes Kardashian, Kylie Jenner, ka një kopje të saj në Francë. Emri i saj është Amira Boualleg. Ajo është 16 vjeçe, jeton në Paris dhe thotë se njerëzit e shohin atë sikur e kanë parë tashmë diku. Ashtu si Kylie, Amira e do kozmetikën dhe shpreson se një ditë do të jetë në gjendje të lansojë markën e saj kozmetike.

Reklama

7. Superman – Herbert Chavez

Fansi i Supermanit nga Filipinet, Herbert Chavez, iu nënshtrua 26 operacioneve për t’u transformuar në heroin e tij të librit komik. Ai ka mbledhur fotografitë e Supermanit që kur ishte katër vjeç, duke shpresuar se ai do të ishte si ai një ditë. Ëndrra e tij u bë e vërtetë kur ai u arriti moshën 37 vjeç dhe iu deshën shumë përpjekje. Herbert është i sigurt se çdo sakrificë ia ka vlejtur për të arritur këtë rezultat.

Reklama

6. Angelina Jolie – Chelsea Marr

Gruaja britanike, Chelsea Marr, ka duruar abuzimet nga faqet satirike në internet për shkak të ngjashmërisë së saj me Angelina Jolie. Abuzimi në internet ishte një nga arsyet kryesore që Chelsea kishte për të hequr dorë nga karriera e saj në modelim. Ajo pranoi se pavarësisht nga të gjitha komentet negative, ajo është e lumtur për ngjashmërinë e saj me Angelinën.

Reklama

 Angelina Jolie – Chelsea Marr

Një bodybuilder brazilian mendonte se muskujt e fryrë nuk ishin të mjaftueshme për t’u dukur si heroi i tij – Hulk. Kjo është arsyeja pse Romario vendosi të bënte injeksione të sintolit për t’i bërë krahët të dukeshin më të mëdhenj. Për fat të keq, eksperimenti i tij mund të kishte pasur një përfundim tragjik nëse nuk do të ishte për mjekët që e shpëtuan nga amputimi.

Reklama

4. Rihanna – Renee Kujur

Renee Kijur është me të vërtetë krenare për ngjashmërinë e saj me këngëtaren. Ajo ka edhe një llogari në Instagram me një emër të ngjashëm si Instagrami i Rihannës. Ngjashmëria e tyre me të vërtetë e ka ndihmuar Renën.

Reklama

Askush në Indi nuk mund ta mohojë faktin se Rihanna është një grua tërheqëse, prandaj Renee përdor ngjashmërinë e saj me këngëtaren për të zgjeruar perceptimin e bukurisë në shoqërinë indiane. Për fat të keq, ky vend ka shumë paragjykime dhe shumë njerëz i përqeshin njerëzit me ngjyrë.

3. Leonardo DiCaprio – Konrad Annerud

Modeli suedez, Konrad Annerud, duket aq shumë si një DiCaprio i ri, sa që ai mund ta luajë lehtë në një film biografik të aktorit. Megjithatë, të dy Leonardo dhe Konrad duken të ngjashëm me një person të famshëm historik – Vladimir Lenin.

Reklama

2. Kim Kardashian – Kamilla Osman

Reklama

Kim ka shumë kopje, por Kamilla Osman nga Kanadaja është definitivisht më e famshme. Sipas Kamillas, ajo kurrë nuk donte të dukej tamam si Kim. Ajo gjithashtu mori pjesë në xhirimin e një prej episodeve të “Keeping up the Kardashians”, dhe Kim publikoi një ‘selfie’ të përbashkët në Twitter. Nuk mund të thuash kush është kush në këtë foto.

1. Jessica Rabbit – Sirena e vogël

Modelja suedez nga Las Vegas, Pixee Fox, duket si disa karaktere të Disneyt në të njëjtën kohë. Por më shumë nga të gjithë, ajo duket si “sirena e vogël”, që është edhe karakteri i saj i preferuar. /Telegrafi/