LAJMI I FUNDIT:

Një tornado përfshiu të mërkurën pjesë të Belgjikës – forca e saj duket qartë në disa pamje të publikuara në rrjetet sociale

Një tornado përfshiu të mërkurën pjesë të Belgjikës – forca e saj duket qartë në disa pamje të publikuara në rrjetet sociale

Më shumë se 40 shtëpi të vendosura midis Antwerp dhe Mechelen u goditën nga një tornado pasditen e së mërkurës.

Ndërsa pjesë të mëdha të Belgjikës kanë parë shira të dendur në ditët e fundit, rajoni Onze-Lieve-Vrouw-Waver në juglindje të Antwerp përjetoi një lloj moti më ekstrem, përcjell Telegrafi.

Kështu, një tornado thuhet se lëvizi nëpër komunat Sint-Katelijne-Waver dhe Putte vonë të mërkurën pasdite.


Dhe policia u kërkoi shoferëve të shmangin qendrën e fshatit Sint-Katelijne-Waver gjatë mbrëmjes.

Sipas raportimeve, disa kasolle gjithashtu u bënë copë-copë dhe ka dëme në disa varreza.

Gjithsej 40 banesa janë dëmtuar dhe dy banesa janë shpallur të pabanueshme ndërsa banorët gjetën strehë tek të afërmit.

Ky fenomen është më i zakonshëm në Belgjikë sesa mendohet zakonisht.

Instituti Mbretëror Meteorologjik (RMI) vlerëson se ka pesë deri në dhjetë stuhi ere në vend çdo vit.

Ndërkohë janë publikuar pamje që tregojnë forcën e vërtetë të tyre. /Telegrafi/

Në trend Botë

Më shumë
Çfarë ndodh tani që Joe Biden është larguar nga gara për president të SHBA-së?

Çfarë ndodh tani që Joe Biden është larguar nga gara për president të SHBA-së?

Amerika
Vjen reagimi i Trump, pas tërheqjes së Biden nga gara për president të SHBA-së

Vjen reagimi i Trump, pas tërheqjes së Biden nga gara për president të SHBA-së

Amerika
Emrat që mund të zëvendësojnë Joe Bidenin, pas tërheqjes së tij nga gara për president të SHBA-së

Emrat që mund të zëvendësojnë Joe Bidenin, pas tërheqjes së tij nga gara për president të SHBA-së

Amerika
Reagime nga e gjithë bota pas tërheqjes së Joe Biden nga gara për Shtëpinë e Bardhë

Reagime nga e gjithë bota pas tërheqjes së Joe Biden nga gara për Shtëpinë e Bardhë

Botë
Të gjitha zhvillimet - që nga tërheqja e Joe Biden nga gara presidenciale në SHBA, reagimet dhe

Të gjitha zhvillimet - që nga tërheqja e Joe Biden nga gara presidenciale në SHBA, reagimet dhe "parashikimet" se çfarë mund të ndodhë më pas

Amerika
Pas tërheqjes nga gara, Biden mbështet Kamala Harris si kandidate të demokratëve për presidente të SHBA-së

Pas tërheqjes nga gara, Biden mbështet Kamala Harris si kandidate të demokratëve për presidente të SHBA-së

Amerika
Kalo në kategori