LAJMI I FUNDIT:

Belgjika

262 Artikuj

Kryediplomatja belge Lahbib thotë se vizita e saj në Kosovë kishte në fokus dialogun

Kryediplomatja belge Lahbib thotë se vizita e saj në Kosovë kishte në fokus dialogun

Kosovë
Kurti e njoftoi ministren belge për angazhimin dhe qasjen konstruktive të Kosovës në dialog

Kurti e njoftoi ministren belge për angazhimin dhe qasjen konstruktive të Kosovës në dialog

Kosovë
Osmani: Kosova e interesuar të punojë sa më afër me Presidencën belge

Osmani: Kosova e interesuar të punojë sa më afër me Presidencën belge

Kosovë
Të paktën 12 persona humbën jetën në Evropë nga stuhia Ciaran

Të paktën 12 persona humbën jetën në Evropë nga stuhia Ciaran

Evropa
Së paku shtatë persona të vdekur, pasi një stuhi e fuqishme goditi Evropën perëndimore me erëra 200 km/h

Së paku shtatë persona të vdekur, pasi një stuhi e fuqishme goditi Evropën perëndimore me erëra 200 km/h

Evropa
Stuhia goditi Evropën, të paktën gjashtë persona humbën jetën

Stuhia goditi Evropën, të paktën gjashtë persona humbën jetën

Evropa
Dy shtetas të RMV-së të përfshirë në një vrasje në Belgjikë, Prokuroria e Shkupit siguron prova

Dy shtetas të RMV-së të përfshirë në një vrasje në Belgjikë, Prokuroria e Shkupit siguron prova

Maqedonia e Veriut
Kurti: Kosova pret mbështetjen e vazhdueshme të Belgjikës në proceset e integrimit euroatlantik

Kurti: Kosova pret mbështetjen e vazhdueshme të Belgjikës në proceset e integrimit euroatlantik

Kosovë
Policia qëllon për vdekje sulmuesin në Bruksel që vrau dy shtetas suedez

Policia qëllon për vdekje sulmuesin në Bruksel që vrau dy shtetas suedez

Evropa
Detaje nga sulmi në Bruksel, ku mbetën të vrarë dy tifozë të kombëtares suedeze

Detaje nga sulmi në Bruksel, ku mbetën të vrarë dy tifozë të kombëtares suedeze

Evropa
Publikohen pamjet kur sulmuesi në Bruksel shtie me pushkë automatike mbi dy të rinjtë, të veshur me fanella të Suedisë

Publikohen pamjet kur sulmuesi në Bruksel shtie me pushkë automatike mbi dy të rinjtë, të veshur me fanella të Suedisë

Evropa
Të shtëna armësh në Bruksel, vriten dy persona

Të shtëna armësh në Bruksel, vriten dy persona

Evropa
Presidentja Osmani pranoi letrat kredenciale nga ambasadori i ri i Mbretërisë Belge

Presidentja Osmani pranoi letrat kredenciale nga ambasadori i ri i Mbretërisë Belge

Kosovë
Belgjika, shteti i parë në botë që asetet miliarda euroshe ruse po i shfrytëzon për Ukrainën

Belgjika, shteti i parë në botë që asetet miliarda euroshe ruse po i shfrytëzon për Ukrainën

Evropa
Ishulli i parë i i inteligjencës artificiale në botë merr një leje ndërtimi

Ishulli i parë i i inteligjencës artificiale në botë merr një leje ndërtimi

Lajme Teknologji
Belgjika shqyrton mundësinë e dërgimit të aeroplanëve F-16 në Ukrainë

Belgjika shqyrton mundësinë e dërgimit të aeroplanëve F-16 në Ukrainë

Evropa
Incident i paprecedentë në Bruksel: Një turist u ngjit në një statujë historike dhe e theu atë!

Incident i paprecedentë në Bruksel: Një turist u ngjit në një statujë historike dhe e theu atë!

Fun Lajme
Belgjika thotë se do të rishikojë rreziqet e mundshme të rrezatimit nga iPhone 12

Belgjika thotë se do të rishikojë rreziqet e mundshme të rrezatimit nga iPhone 12

Lajme Teknologji
Pesëdhjetë tanke të përdorura do të dërgohen në Ukrainë

Pesëdhjetë tanke të përdorura do të dërgohen në Ukrainë

Evropa
Një gjashtëvjeçar kafshohet nga një nepërkë në Kroaci, helmi iu është përhapur deri në sqetull

Një gjashtëvjeçar kafshohet nga një nepërkë në Kroaci, helmi iu është përhapur deri në sqetull

Kroacia
Pse Belgjika mund të ndahet në dy shtete?

Pse Belgjika mund të ndahet në dy shtete?

Evropa
Belgjika fut Shqipërinë në listën e vendeve të sigurta, azilkërkuesve u kërkohen prova që u rrezikohet jeta

Belgjika fut Shqipërinë në listën e vendeve të sigurta, azilkërkuesve u kërkohen prova që u rrezikohet jeta

Shqipëri
Belgjika mbështet anëtarësimin e Kosovës në NATO

Belgjika mbështet anëtarësimin e Kosovës në NATO

Kosovë
Serbia dyshohet se e ka furnizuar me armë Rusinë, deputetja britanike Kearns: Britania duhet t’ia suspendojë licencën e armëve

Serbia dyshohet se e ka furnizuar me armë Rusinë, deputetja britanike Kearns: Britania duhet t’ia suspendojë licencën e armëve

Serbia