Në kampionatin zviceran ka më së shumti lojtar shqiptar dhe kjo padyshim që bënë që ndonjëri prej tyre të jetë në formacionin startues.

Edhe këtë gjiro në mesin e 11-shes më të mirë të ligës elitare të Zvicrës gjenden dy futbollistë shqiptarë.

Idriz Voca po vazhdon të shkëlqejë me skuadrën e Luzernit dhe kjo ka bërë që të jetë në ekipin e javës. Ai ishte ndër meritorët në fitoren kundër Zurichut, e cila gjë ka bërë që skuadra të ngritët në pozitën e tretë.

Përveç mesfushorit të përfaqësueses së Kosovës, në këtë formacion ka zënë vend edhe Pajtim Kasami, i cili shkëlqeu me klubin e Sionit.

Ndryshe, Voca është ftuar nga trajneri Bernard Challandes për dy ndeshjet e radhës të Kosovës. /Telegrafi/