LAJMI I FUNDIT:

Një nga dështimet më të madha të Jurgen Klopp përfundoi në Bundesligë te Werder Bremen

Një nga dështimet më të madha të Jurgen Klopp përfundoi në Bundesligë te Werder Bremen

Ish futbollisti i Liverpoolit, Naby Keita, do të vazhdojë karrierën e tij në skuadrën e Werder Bremenit pas një episodi të pasuksesshëm në ‘Anfield Road’.

Reklama

Ai sot ka nënshkruar kontratë me klubin nga veriu i Gjermanisë deri në verën e vitit 2026, me një pagë prej 1.5 milionë euro në sezon plus bonuset.

Keita kompletoi transferimin në Weser Stadium si lojtar i lirë pasi i skadoi kontrata me Reds.

Pesë vite më parë ai kaloi nga Leipzig te Liverpooli si përforcim i madh për 60 milionë euro.

Megjithatë, ai kurrë nuk i përmbushi pritshmëritë dhe nuk arriti të zë vend në formacionin startues të Liverpoolit.

Liverpooli konfirmon largimin e katër yjeve të skuadrës, në mesin e tyre edhe Firmino dhe Milner
Lexo po ashtu Liverpooli konfirmon largimin e katër yjeve të skuadrës, në mesin e tyre edhe Firmino dhe Milner

Edhe pse ai fitoi pothuajse gjithçka me Liverpoolin, roli i tij në ato suksese nuk u vu re.

Ai luajti 129 ndeshje për Reds në të gjitha garat, duke shënuar 11 gola dhe duke regjistruar nëntë asistime./Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Mikrofonat zbulojnë fjalët që Gavi ia tha Lewandowskit gjatë ndeshjes: Edhe pse 16 vite më i ri, spanjolli e ofendon polakun

Mikrofonat zbulojnë fjalët që Gavi ia tha Lewandowskit gjatë ndeshjes: Edhe pse 16 vite më i ri, spanjolli e ofendon polakun

La Liga
“Fadil Vokrri” mund të mos rinovohet fare, Çeku zbulon arsyet

“Fadil Vokrri” mund të mos rinovohet fare, Çeku zbulon arsyet

Përfaqësuesja e Kosovës

"Sulmuesi që i ka munguar Chelseat, nuk duket si një lojtar që ka munguar për 11 muaj" - gazeta britanike me fjalë të mëdha për Armando Brojën

Premier League
Nainggolan nuk ndryshon kurrë, ofendon rëndë Interin dhe tifozët zikaltër

Nainggolan nuk ndryshon kurrë, ofendon rëndë Interin dhe tifozët zikaltër

Serie A
Neymar thotë

Neymar thotë "nuk është e mundur" kur shikon pamjet se si rregullohet fusha e Al Hilal

Ligat tjera
Roma gjen zëvendësuesin e Jose Mourinhos

Roma gjen zëvendësuesin e Jose Mourinhos

Serie A
Kalo në kategori