LAJMI I FUNDIT:

Një muaj pas vdekjes – familja e Anne Heches në ‘luftë’ për pasurinë e aktores

Një muaj pas vdekjes – familja e Anne Heches në ‘luftë’ për pasurinë e aktores

Pasuria e Anne Heche, e cila vdiq muajin e kaluar pas një aksidenti me makinë, është bërë objekt i një mosmarrëveshjeje ligjore.

Reklama

James Tupper paraqiti një peticion verifikimi të enjten duke kundërshtuar kërkesën e djalit të madh të aktores, Homer Laffoon, pasi kërkonte menaxhimin e pasurisë së saj.

Tupper, i cili ishte në lidhje me Heche nga viti 2017 deri në 2018, pretendon se më 25 janar 2011, aktorja “hartoi dhe dorëzoi testamentin e saj përmes e-mailit” atij dhe dy individëve të tjerë. Ai pretendon se Heche e emëroi atë veçanërisht për të menaxhuar punët e saj.

Foto: Page Six

“Dëshirat e mia janë që të gjitha pasuritë e mia të shkojnë në kontrollin e James Tupper për t’i shfrytëzuar për të rritur fëmijët e mi dhe më pas për t’u dhënë fëmijëve”, gjoja ka shkruar Heche.

Filmi i fundit i Anne Heche “Girl In Room 13” do të shfaqet në shtator - disa javë pas vdekjes së aktores
Lexo po ashtu Filmi i fundit i Anne Heche “Girl In Room 13” do të shfaqet në shtator - disa javë pas vdekjes së aktores

Ish-partneri argumenton se peticioni nga Laffoon, i cili në mënyrë të rreme pretendonte se Heche vdiq pa lënë ndonjë trashëgimi, duhet të refuzohet në mënyrë që të respektohen qëllimet përfundimtare të Heche. Ai dyshoi në aftësinë e Laffoon për këtë punë dhe motivimet e tij.

Foto: TV Line

“Homeri nuk është i përshtatshëm për t’u emëruar si përfaqësues personal i kësaj pasurie. Ai është vetëm 20 vjeç dhe është i papunë, dhe u largua nga [Heche] në kohën e vdekjes së saj”, thuhet në peticionin e Tupper të paraqitur nga avokati i tij Christopher B. Johnson.

“Roli i administratorit kërkon dikë me më shumë përvojë dhe sofistikim, pasi pasuritë kërkojnë menaxhim dhe grumbullim nga dikush me ekspertizën e kërkuar. Mungesa e aseteve dhe të ardhurave të Homerit do të thotë gjithashtu se ai nuk do të jetë në gjendje të marrë një obligacion, dhe në fakt peticioni i tij kërkon që asnjë obligacion të mos postohet, gjë që është e papranueshme për [Tupper]”, thuhet në dosje.

Anne Heche dhe James Tupper

Asnjë “nevojë urgjente” për të emëruar një administrator të posaçëm në baza urgjente, pretendoi ai, nuk ekziston në asnjë rast. /Telegrafi/


Në trend Magazina

Më shumë
Prezantuesja kroate dhe legjenda Hierro janë në pritje të fëmijës së parë të përbashkët

Prezantuesja kroate dhe legjenda Hierro janë në pritje të fëmijës së parë të përbashkët

Magazina
Xhuli shkon në mbrëmje të maturës, zgjedh një nga 300 djem kandidatë për t'u bërë shoqëruese

Xhuli shkon në mbrëmje të maturës, zgjedh një nga 300 djem kandidatë për t'u bërë shoqëruese

Magazina
E njohur për figurën e admiruar trupore, Ana Kabashi josh në pozat me bikini

E njohur për figurën e admiruar trupore, Ana Kabashi josh në pozat me bikini

Magazina
Rita Ora ua tregon të pasmet paparacëve pas përfundimit të stërvitjes së fitnesit

Rita Ora ua tregon të pasmet paparacëve pas përfundimit të stërvitjes së fitnesit

Magazina

"I'm Good (Blue)" nga Bebe Rexha dhe David Guetta arrin një miliard dëgjime në Spotify

Magazina
Dukja elegante e Luizit dhe Kiarës në dasmën e Elgit Dodës dhe Klea Hutës

Dukja elegante e Luizit dhe Kiarës në dasmën e Elgit Dodës dhe Klea Hutës

Magazina
Kalo në kategori