LAJMI I FUNDIT:

Një klloun rrëqethës bredh rrugëve, frikëson njerëzit dhe sfidon policinë skoceze

Një klloun rrëqethës bredh rrugëve, frikëson njerëzit dhe sfidon policinë skoceze

Banorët e fshatit Skelmorley të përgjumur skocez janë tmerruar nga një video e publikuar nga një person i maskuar si klloun nga klasiku horror i Stephen King, It.

Videoja u shfaq në llogarinë e Cole Deimos në Facebook, por u hoq shpejt. I panjohuri shqipton fjalë të çuditshme dhe në të njëjtën kohë i bën një sfidë policisë për ta gjetur.


“Epo mirë, jam sërish në lajme. A duhet t’i jap kameras buzëqeshjen time të tmerrshme”, tha ai.

Në llogarinë e lartpërmendur në Facebook shkruhej se ai “ka studiuar në një shkollë për kllounët” dhe se “jeton në Skelmorley”.

@creepyglasgow_gal #clown #killerclown #scotland #scottishtiktok #glasgowtiktok #skelmorlie #northayrshire #horror #halloween #pennywise #creepy #fyp #foryou ♬ original sound – Creepy Glasgow Gal

Mediat atje shkruajnë se kllouni rrëqethës dyshohet se u shfaq për herë të parë në vitin 2021, me mesazhin se “nuk do famë dhe flori”.

Vendasit janë të shqetësuar për sigurinë e tyre dhe policia është në dijeni të postimeve të çuditshme, raporton Daily Star.

“Mendon se më intereson? Ata duhet të më kapin së pari, dhe po – kjo është një sfidë. Më quajtën klloun vrasës. Pse nuk ma lënë mua batutat? E vetmja gjë që vdes është besueshmëria juaj”, tha një person i panjohur.

Sfondi i historisë së çuditshme nuk është i qartë dhe disa përdorues të rrjeteve sociale besojnë se dikush ka vendosur të “bëjë show nga mërzia”. /Telegrafi/

Në trend Fun

Më shumë
Të gjithë po qeshin me një vendkalim për këmbësorë në Serbi

Të gjithë po qeshin me një vendkalim për këmbësorë në Serbi

Fun
Mjeshtri sapo kishte mbaruar një punë të madhe, por gjithçka i shkoi dëm shkaku i qenit

Mjeshtri sapo kishte mbaruar një punë të madhe, por gjithçka i shkoi dëm shkaku i qenit

Fun
Në vend të shpejtësisë së pestë e futi ndërruesin në të tretën, pakujdesia i kushtoi shoferit në SHBA mbi 40 mijë dollarë

Në vend të shpejtësisë së pestë e futi ndërruesin në të tretën, pakujdesia i kushtoi shoferit në SHBA mbi 40 mijë dollarë

Fun
Pronari sulmohet nga çita e mbajtur në shtëpi, reagojnë përdoruesit e rrjeteve sociale

Pronari sulmohet nga çita e mbajtur në shtëpi, reagojnë përdoruesit e rrjeteve sociale

Fun
Ka ngrënë 100 kilogramë dredhëza: Gjithçka filmoi, por shkaku i një detaji shumëkush nuk po i beson

Ka ngrënë 100 kilogramë dredhëza: Gjithçka filmoi, por shkaku i një detaji shumëkush nuk po i beson

Fun
Delfini hidhet jashtë pishinë gjatë performancës - publiku i erdhi menjëherë në ndihmë

Delfini hidhet jashtë pishinë gjatë performancës - publiku i erdhi menjëherë në ndihmë

Fun
Kalo në kategori