Policia e Kosovës bëri të ditur se ka arrestuar gjashtë persona, një femër dhe pesë meshkuj pasi janë rrahur mes veti në lidhje me një çështje prone.

Rasti ka ndodhur të hënën në orën 15:25 në Podujevë.

“Janë arrestuar gjashtë persona, një femër dhe pesë meshkuj kosovarë pasi  janë rrahur në mes vete lidhur me një çështje prone”, thuhet në raport.

Disa prej tyre kanë pranuar tretman mjekësor pasi kishin lëndime të lehta trupore. Me vendim të  prokurorit pesë të dyshuar janë dërguar në mbajtje ndërsa një është liruar. /Telegrafi/