LAJMI I FUNDIT:

Një e ftuar mori vëmendje në Festivalin e Filmit në Kanë me një fustan me fytyrën e Krishtit

Një e ftuar mori vëmendje në Festivalin e Filmit në Kanë me një fustan me fytyrën e Krishtit
Foto: Reuters

Të famshëm nga e gjithë bota kanë mbërritur në Kanë për Festivalin e Filmit, por disa u habitën kur panë Jezu Krishtin në tapetin e kuq.

Festivali i Filmit në Kanë po zhvillohet aktualisht në jug të Francës dhe të famshëm nga e gjithë bota kanë udhëtuar në zonën bregdetare për të festuar filmat dhe parakalimin në tapetin e kuq.

Legjenda e muzikës së viteve 70, Iggy Pop, ishte mes të famshmëve që bëri bujë me paraqitjen në eventin vjetor.

Foto: Reuters

Në tjetër e pranishme ka qenë edhe Cate Blanchett, e cila u shfaq me një fustan të frymëzuar nga flamuri palestinez.

Aktorja Cate Blanchett shfaqet në Kanë me një fustan të frymëzuar nga flamuri palestinez
Lexo po ashtu Aktorja Cate Blanchett shfaqet në Kanë me një fustan të frymëzuar nga flamuri palestinez

Diku tjetër, duke i çuar deklaratat e modës në një nivel krejt tjetër, një e ftuar u shfaq në tapetin e kuq e veshur me një pelerinë të bardhë me një imazh të Jezusit të mbështjellë nëpër shkallët e ngjarjes.

Foto: Reuters

E ftuara mbërriti për shfaqjen e filmit “Le Conte de Monte-Cristo” dhe tërhoqi vëmendjen e fansave dhe fotografëve të cilët u mahnitën nga kjo zgjedhje e guximshme e veshjeve.

Filmi tre-orësh, i bazuar në romanin klasik të Alexandre Dumas, u drejtua nga Matthieu Delaporte dhe Alexandre de la Patelliere dhe u prit me duartrokitje që zgjatën për 12 minuta.

Foto: Reuters

Në këtë luajnë: Pierre Niney, Anais Demoustier, Laurent Lafitte, Pierfrancesco Favino (i cili është gjithashtu anëtar i jurisë së Kanës për vitin 2024), Anamaria Vartolomei dhe Bastien Bouillon.

Të pranishëm në festival ishin edhe yjet për të mbështetur këtë film. /Telegrafi/