LAJMI I FUNDIT:

Një artiste ilustron përmes pikturave imagjinatën e saj se si do të ishte jeta mbretërore nëse Diana do ishte ende gjallë dhe s’do të kishte konflikte mes anëtareve

Një artiste ilustron përmes pikturave imagjinatën e saj se si do të ishte jeta mbretërore nëse Diana do ishte ende gjallë dhe s’do të kishte konflikte mes anëtareve

Artisti imagjinon se si do të ishte jeta për familjen Mbretërore nëse Princesha Diana do të ishte akoma gjallë në një seri pikturash emocionuese

Reklama

Artistja Autumn Ying imagjinon se si do të ishte jeta për familjen Mbretërore nëse Princesha Diana do të ishte ishte akoma gjallë dhe në gjendje të kalonte kohë me nuset dhe nipërit e mbesat e saj, dhe këtë imagjinatë ajo e ka paraqitur përmes një sërë pikturash emocionuese, të cilat i ka bërë vet, shkruan DailyMail.

Në këto vizatime, Princi William dhe Princi Harry flasin rregullisht për nënën e tyre, e cila vdiq në një aksident automobilistik kur ata ishin përkatësisht 15 dhe 12 vjeç, dhe sa i mungon ajo. Piktorja Ying përdori fotografitë e të së kaluarës ashtu edhe të së tashmes për të ilustruar se si mund të dukej nëse princat britanikë dhe gratë dhe fëmijët e tyre mund të kalonin kohë me Princeshën e Popullit sot.

Ying fillimisht u frymëzua nga dasma e Harryt dhe Meghanit dhe vendosi të krijojë skena më personale pas kësaj. Duke shpërndarë artin e saj në Instagram, piktorja tha: “Këtu vjen versioni i gëzueshëm i familjes mbretërore, të cilin unë do të doja të shprehja lidhjen familjare që është e çmuar”.

Pikturat, megjithatë, janë të hidhura – duke ilustruar atë që nuk mund të jetë kurrë. Harry më parë është shprehur se si ai ende lufton me vdekjen e nënës së tij. Në dokumentarin e quajtur ‘ITV Harry & Meghan: An African Journey’, Princi zbuloi se vdekja e nënës së tij është ‘një plagë që feston’ për të. “Gjithçka që bëj më kujton atë”, tha ai. “Por siç thashë, me rolin, me punën dhe presionet që vijnë me këtë, për fat të keq më kujtohen gjërat e këqija”.

Kur Princi Harry dhe Meghan njoftuan fejesën e tyre në vitin 2017, Harry tha se Diana dhe gruaja e tij e ardhshme do të bëheshin shoqe të mira mes vete. “Unë mendoj se ajo do të ishte mbi Hënë, duke kërcyer lart e poshtë, aq e ngazëllyer për mua”, tha Princi. “Janë ditë si sot kur më ka marrë malli për ta pasur pranë dhe më mungon të jem në gjendje të ndaj lajmet e lumtura”.

Megjithatë, pasi kaloi kohë në sytë e publikut si një çift i martuar, Harry u shqetësua më shumë për gruan e tij të re. “Unë kam parë se çfarë ndodh kur dikush që dua komodizohet deri në atë pikë sa të mos trajtohet më ose të shihet si një person i vërtetë”, shkroi ai. “Kam humbur nënën time dhe tani shoh gruan time duke rënë viktimë e të njëjtave forca të fuqishme”.

Princi William ka ndarë ndjenja të ngjashme për nënën e tij gjatë viteve. Në një intervistë për Revistën ‘GQ’ në Mbretërinë e Bashkuar, ai tha: “Isha në gjendje shoku për shumë vite. Gjithçka që më interesonte ishte se kisha humbur nënën time … Do të doja të kisha këshillën e saj. Do të doja që ajo të ishte takuar me Catherine dhe të kisha parë fëmijët të rriteshin”.

Pavarësisht nga dhimbja që princërit kanë luftuar të dy që nga vdekja e nënës së tyre, megjithatë, artistja Ying shpreson të sjellë gëzim në botë duke parashikuar një Diana krenare si një gjyshe praktike dhe gjyshe në pikturat e saj.

Ndërsa njerëzit në të gjithë botën spekuluan për marrëdhëniet e Kate Middleton dhe Meghan Markle – dhe nëse shkojnë mirë ose jo – piktorja Ying imagjinoi një botë ku të gjitha gratë mbretërore ishin të bashkuara dhe të lumtura, me Princeshën Diana që vepronte si një forcë udhëzuese për të dy nuset e saj.

Ying shkroi në Instagram: “Ndërsa Princesha Diana nuk do t’i shohë të dy nuset e saj në realitet, unë jam duke menduar ta vizualizoj këtë skenë si një dedikim prekës për nënën e ndjerë të Princit William dhe Princit Harry”.

Artistja gjithashtu i shoqëron disa nga pikturat e saj me poezi në Instagram. Ajo shkroi në mbishkrimin e një prej ilustrimeve të saj vargjet: “Jeta juaj ishte një bekim, kujtesa juaj një thesar. Ju dashurojnë përtej fjalëve, dhe mungojnë pa masë. Ne e dimë që do të ishe me ne sot nëse parajsa nuk do të ishte aq larg”.

“Edhe pse nuk e dimë në cilën pjesë të botës ajo [Diana] është tani, por nëse ekziston një hartë kaq e magjishme kohore e botës, unë do ta dija sepse vendi që ajo ekziston duhet të [jetë] më i ndritshmi – vendi plot yje, drita dhe magji”.

Në këtë postim të festës, Ying u kërkoi ndjekësve të saj të ishin mirënjohës për të dashurit e tyre. “Duajeni familjen tuaj”, shkroi ajo. “Kaloni kohë, jini të mirë dhe shërbeni njëri-tjetrit. Mos kini vend për keqardhje. E nesërmja nuk është premtuar dhe e sotmja është e shkurtër”.

Përveç pikturave mbretërore, Ying gjithashtu ka pikturuar skena të bukura udhëtimi surreale dhe ka imagjinuar se si mund të duken princeshat e Disney-t në skena të ndryshme. Ajo gjithashtu ka bashkëpunuar me marka të tilla si: Chanel, Dior, Hilton dhe Rolex, sipas faqes së saj në Instagram.

Pasi Princi Philip ndërroi jetë në prill, piktorja Autum imagjinoi Princeshën Diana – e cila ishte e afërt me Dukën e Edinburgut – duke e mirëpritur atë në jetën e përtejme. Ajo shkroi në mbishkrimin e fotos: “Dhe kështu takohemi përsëri”. /Telegrafi/


Në trend Magazina

Më shumë
Prezantuesja kroate dhe legjenda Hierro janë në pritje të fëmijës së parë të përbashkët

Prezantuesja kroate dhe legjenda Hierro janë në pritje të fëmijës së parë të përbashkët

Magazina
Xhuli shkon në mbrëmje të maturës, zgjedh një nga 300 djem kandidatë për t'u bërë shoqëruese

Xhuli shkon në mbrëmje të maturës, zgjedh një nga 300 djem kandidatë për t'u bërë shoqëruese

Magazina
E njohur për figurën e admiruar trupore, Ana Kabashi josh në pozat me bikini

E njohur për figurën e admiruar trupore, Ana Kabashi josh në pozat me bikini

Magazina
Dukja elegante e Luizit dhe Kiarës në dasmën e Elgit Dodës dhe Klea Hutës

Dukja elegante e Luizit dhe Kiarës në dasmën e Elgit Dodës dhe Klea Hutës

Magazina
Blero i bën një dedikim emocional të dashurës së re për ditëlindje: I yti që nga prekja e parë, i yti përjetësisht

Blero i bën një dedikim emocional të dashurës së re për ditëlindje: I yti që nga prekja e parë, i yti përjetësisht

Magazina
Fjolla Morina thotë se familja e saj ka prejardhjen nga Familja Haklaj në Tropojë

Fjolla Morina thotë se familja e saj ka prejardhjen nga Familja Haklaj në Tropojë

Magazina
Kalo në kategori