LAJMI I FUNDIT:

Nitaj dhe Tahiri takojnë Peach: Integrimi euro-atlantik i Kosovës, mund të bëhët vetëm me miq

Nitaj dhe Tahiri takojnë Peach: Integrimi euro-atlantik i Kosovës, mund të bëhët vetëm me miq

Sekretari i Përgjithshëm i AAK-së, Muharrem Nitaj, bashkë me shefin e Grupit Parlamentar të AAK-së, Besnik Tahiri, kanë takuar të dërguarin e posaçëm për Ballkanin të Mbretërisë së Bashkuar, Lord Stuart Peach.

Nitaj përmes një postimi në llogarinë e tij në Facebook, ka thënë se roli i Mbretërisë së Bashkuar në të gjitha fazat është i jashtëzakonshëm.

“I jashtëzakonshëm ka qenë roli i Mbretërisë së Bashkuar në të gjitha fazat e lirisë dhe shtetndërtimit të Kosovës. Ata po luajnë një rol të rëndësishëm edhe në proceset aktuale politike nëpër të cilat po kalon Kosova”, ka thënë Nitaj.

Ai ka shtuar se integrimi euro-atlantik i Kosoves, mund të bëhët vetëm me miq.

“Rast i veçantë takimi me të dërguarin e posaçëm për Ballkanin të Mbretërisë së Bashkuar, Lord Stuart Peach”.

“Integrimi euro-atlantik i Kosovës, mund të bëhët vetëm me miq!”, është shprehur Nitaj.


Në trend Lajme

Më shumë
“Ku je kryetar, a je a qysh je a”, “Qysh me i kry bre këto procese se unë amater” – Lekaj e Konjufca shkëmbejnë batuta para fillimit të seancës gjyqësore

“Ku je kryetar, a je a qysh je a”, “Qysh me i kry bre këto procese se unë amater” – Lekaj e Konjufca shkëmbejnë batuta para fillimit të seancës gjyqësore

Drejtësi
Policia publikon fotografinë e disa personave, kërkon ndihmë për arrestimin e tyre

Policia publikon fotografinë e disa personave, kërkon ndihmë për arrestimin e tyre

Lajme
Arrestohet në Kosovë njëri nga vëllezërit Avdyli, i akuzuar për vrasje në Norvegji

Arrestohet në Kosovë njëri nga vëllezërit Avdyli, i akuzuar për vrasje në Norvegji

Lajme
Vdekja e 4-vjeçares nga Gjakova, PRAK: Neglizhencë dhe sistem shëndetësor i brishtë, rasti të hetohet

Vdekja e 4-vjeçares nga Gjakova, PRAK: Neglizhencë dhe sistem shëndetësor i brishtë, rasti të hetohet

Lajme
Hyrje në sistemet kompjuterike e shpëlarje parash – ndalohen shtatë persona dhe sekuestrohen mjete të konsiderueshme materiale

Hyrje në sistemet kompjuterike e shpëlarje parash – ndalohen shtatë persona dhe sekuestrohen mjete të konsiderueshme materiale

Kronika e Zezë
Pranohen si prova materiale disa faqe të librit të dëshmitarit Kurtaj në gjykimin ndaj Thaçit dhe të tjerëve

Pranohen si prova materiale disa faqe të librit të dëshmitarit Kurtaj në gjykimin ndaj Thaçit dhe të tjerëve

Drejtësi
Kalo në kategori