E shumë përfolura Përfaqësuesja e Nigerisë më në fund ka publikuar listën prej 23 lojtarësh për Kampionatin Botëror ‘Rusia 2018’.

Në listë është edhe mesfushori i Arsenalit, Alex Iwobi, i cili shënoi miqësoren e humbur ndaj Anglisë me rezultat 2-1 në Wembley.

Nigeria është në Grupin D së bashku me Argjentinën, Kroacinë dhe Islandë, ndërsa më poshtë keni listën e plotë:

Fanella e Nigerisë është aq e mirë, sa që nigerianët po e përdorin si koncept për të zbukuruar automjetet e tyre Fanella e Nigerisë është aq e mirë, sa që nigerianët po e përdorin si koncept për të zbukuruar automjetet e tyre

Portierët: Francis Uzoho (Deportivo La Coruna), Ikechukwu Ezenwa (Enyimba), Daniel Akpeyi (Chippa United).

Mbrojtësit: William Troost-Ekong, Abdullahi Shehu (Bursaspor), Tyronne Ebuehi (Ado Den Haag), Elderson Echiejile (Cercle Brugge KSV), Bryan Idowu (Amkar Perm), Chidozie Awaziem (Nantes FC), Leon Balogun (Brighton), Kenneth Omeruo (Kasimpasa).

Reklama

Mesfushorët: Mikel John Obi (Tianjin Teda), Ogenyi Onazi (Trabzonspor), Wilfred Ndidi (Leicester City), Oghenekaro Etebo (Las Palmas), John Ogu (Hapoel Be’er Sheva), Joel Obi (Torino).

Reklama

Sulmuesit: Ahmed Musa (CSKA Moscow), Kelechi Iheanacho (Leicester City), Victor Moses (Chelsea), Odion Ighalo (Changchun Yatai), Alex Iwobi (Arsenal), Simeon Nwankwo (Crotone). /Telegrafi/