Një vajzë në Lipjan ka raportuar në polici se një person e ka ngacmuar seksualisht dhe e ka kanosur.

Policia njofton se rasti ka ndodhur të mërkurën, rreth orës 16:47.

“Ngacmim seksual dhe kanosje – Lipjan, Prishtinë 22.06.2022-16:47. Viktima femër kosovare ka raportuar i dyshuari mashkull kosovar ndaj saj ka kryer veprat penale të lart-cekura”, thuhet në raportin e policisë.

Në lidhje me rastin është konsultuar prokurori, me vendim të së cilit rasti vazhdon në procedurë të rregullt. /Telegrafi/