LAJMI I FUNDIT:

Nga Victor Valdes te Ibra: Formacioni më i mirë me lojtarët që janë pa kontratë (Foto)

Nga Victor Valdes te Ibra: Formacioni më i mirë me lojtarët që janë pa kontratë (Foto)

Tarifat e transferimeve kanë qenë në rritje vit pas viti që kur Liga Premierë mori formën e tanishme në vitin 1992.

Reklama

Edhe pse këtë verë klubet angleze nuk kanë shpenzuar shumë si zakonisht, është Manchester City që po prinë bindshëm.

Formacionet e mundshme të skuadrave të mëdha evropiane për sezonin 2017/18
Lexo po ashtu Formacionet e mundshme të skuadrave të mëdha evropiane për sezonin 2017/18

Por, në sy bien lojtarët pa klubet, të cilët janë liruar nga kontrata dhe po presin një klub për sezonin e ri, transmeton Telegrafi.

Në mesin e tyre është edhe i madhi Zlatan Ibrahimovic, ndërsa më poshtë keni formacionin më të mirë të lojtarëve pa klub:

Portier: Victor Valdes

Foto: Getty Images

I liruar nga: Middlesbrough

Mbrojtës i djathtë: Bacary Sagna

Foto: Getty Images

I liruar nga: Manchester City

Qendër mbrojtës: Martin Caceres

Foto: Getty Images

I liruar nga: Southampton

Qendër mbrojtës: Chico Flores

Foto: Getty Images

I liruar nga: Lekhwiya

Mbrojtës i majtë: Benoit Tremoulinas

Foto: Getty Images

I liruar nga: Sevilla

Mesfushor qendror: Jan Kirchhoff

Foto: Getty Images

I liruar nga: Sunderland

Mesfushor qendror: Joe Ledley

Foto: Getty Images

I liruar nga: Crystal Palace

Sulmues i djathtë: Jesus Navas

Foto: Getty Images

I liruar nga: Manchester City

Mesfushor sulmues: Wesley Sneijder

Foto: Getty Images

I liruar nga: Galatasaray

Sulmues i majtë: Rachid Ghezzal

Foto: Getty Images

I liruar nga: Lyon

Sulmes: Zlatan Ibrahimovic

Foto: Getty Images

I liruar nga: Manchester United

/Telegrafi/