LAJMI I FUNDIT:

Nga stuhia e fortë nuk arritën të zbresin në Beograd, piloti urdhërohet të niset për në Prishtinë – pasagjerët serbë nuk e lejuan

Nga stuhia e fortë nuk arritën të zbresin në Beograd, piloti urdhërohet të niset për në Prishtinë – pasagjerët serbë nuk e lejuan

Gazetari kroat Zoran Kusovac ka shkruar në profilin e tij X se një aeroplan i aviokompanisë Eurowings, që ishte nisur nga Dusseldorfi dhe për destinacion kishte Beogradin, por për shkak të stuhisë ishte detyruar të devijoj rrugëtimin.

Kështu ishte përmendur aterrimi i aeroplanit në aeroportin e Prishtinës, e me të kuptuar për këtë, pasagjerët filluan të bëjnë panik, transmeton Telegrafi.


Personeli njoftuan pilotin se mund të vjen deri te ndonjë lloj rebelimi brenda aeroplanit, dhe kështu është detyruar të zbret në Budapest të Hungarisë.

Gazetari kroat ka publikuar edhe fotografinë nga flightradar24, që mbështet pretendimet e tij për këtë aeroplan që ishte planifikuar të aterrojë në Beograd.

Kujtojmë që dje në veri të Kosovës, ka ndodhur një sulm terrorist, ku si pasojë një pjesëtarë i Policisë së Kosovës është vrarë dhe një tjetër është plagosur. /Telegrafi/

Në trend Botë

Më shumë
Shtëpia e Bardhë: Po na mbarojnë paratë dhe koha për të ndihmuar Ukrainën

Shtëpia e Bardhë: Po na mbarojnë paratë dhe koha për të ndihmuar Ukrainën

Amerika
Studimi amerikan: Tregtarët izraelitë të bursave dinin për sulmin e Hamasit më 7 tetor

Studimi amerikan: Tregtarët izraelitë të bursave dinin për sulmin e Hamasit më 7 tetor

Azia
Turisti japonez vdes pasi kërceu nga

Turisti japonez vdes pasi kërceu nga "një prej lartësive më të mëdha në botë"

Azia
Erdogan e quajti Netanyahun kasapin e Gazës: Ai duhet të gjykohet për krime lufte

Erdogan e quajti Netanyahun kasapin e Gazës: Ai duhet të gjykohet për krime lufte

Azia
Pamje rrëqethëse: Trupat e foshnjave, duke u dekompozuar, gjenden në spitalin e Gazës - pasi ato duhej të braktiseshin mes sulmeve izraelite

Pamje rrëqethëse: Trupat e foshnjave, duke u dekompozuar, gjenden në spitalin e Gazës - pasi ato duhej të braktiseshin mes sulmeve izraelite

Botë
Publikohen pamjet që tregojnë se këmbësoria izraelite është futur në jug të Gazës

Publikohen pamjet që tregojnë se këmbësoria izraelite është futur në jug të Gazës

Azia
Kalo në kategori