Këngëtarja Dafina Zeqiri ditë më parë lansoi këngën e re të titulluar “RING RING”, e cila këtë herë erdhi në bashkëpunim me anëtarin e grupit “OTR”, Varrosin.

Projekti i tyre është kompletuar edhe me klip, gjersa artistja vjen për herë të parë me këngë në gjuhën suedeze, dedikuar vendlindjes dhe shoqërisë që është rritur.

Duke qenë se bashkëpunimi i tyre u prit mjaft mirë nga publiku, 30-vjeçarja vendosi t’i sjellë prapaskenat e videoklipit, për t’u treguar fansave se si u xhirua një video e tillë.

View this post on Instagram

A C T I O N ! @varrosi #ringring #bts

A post shared by 𝕯 𝖆 𝖋 𝖎 𝖓 𝖆 (@dafina.zeqiri) on Nov 6, 2019 at 4:08am PST

“Aksion, Ring Ring”, është përshkrimi që ia ka vënë këngëtarja Zeqiri videos, ku vjen në një paraqitje mjaft tërheqëse përkrah Varrosit.

Dafina Zeqiri dhe Varrosi publikojnë këngën e re "Ring ring" Dafina Zeqiri dhe Varrosi publikojnë këngën e re "Ring ring"

Ndonëse ka pak ditë që nga lansimi, kjo këngë në kanalin zyrtar, YouTube ka kaluar shifrën e një milion klikimeve.

Ky projekt përndryshe i pason këngëve të shumta që Dafina ka sjell këtë vit, të cilat rezultuan me shumë suksese, bazuar në platformat muzikore.

Bukuroshja verën e sivjetme gjithashtu mbajti edhe një numër të madh të koncerteve e mbrëmjeve  jo vetëm në trojet shqiptare, por edhe më gjerë. /Telegrafi/