LAJMI I FUNDIT:

Nga Carlos Tevez te Jesse Lingard – tetë huazimet më të mira në epokën e Ligës Premier

Nga Carlos Tevez te Jesse Lingard – tetë huazimet më të mira në epokën e Ligës Premier
(Foto: Instagram/jesselingard)

Jesse Lingard është duke u dëshmuar si një prej transferimeve më të mira të këtij sezoni. Futbollisti, i cili është në pronësi të Manchester Unitedit, është i huazuar te West Ham Unitedi dhe po shkëlqen nën urdhrat e David Moyes.

Reklama

Që nga debutimi për Hammers më 3 shkurt, asnjë lojtar në Ligën Premier nuk ka më shumë përfshirje se ai në realizmin e gola, duke i shënuar gjashtë dhe duke asistuar në tre sosh.

Forma e 28-vjeçarit ka ndikuar që ai të ftohet sërish në ekipin e Anglisë dhe mund të luajë edhe në Kampionatin Evropian.

SunSport ka bërë një përmbledhje me disa prej huazimeve më të mira në epokën e Ligës Premier dhe më poshtë jua sjellim këtë listë:

Carlos Tevez

Nga West Ham United te Manchester United
Për dy sezone 2007-2009

Carlos Tevez te Manchester Unitedi (Foto: The Sun/PA)

Robbie Keane

Nga Interi te Leeds United
Sezoni 2000/2001

Jack Wilshere

Nga Arsenali te Boltoni
Viti 2010

Jack Wilshere te Boltoni (Foto: /The Sun/AP)

Ivan Campo

Nga Real Madridi te Boltoni
Sezoni 2002/2003

Henrik Larsson

Nga Helsingborg te Manchester Unitedi
Viti 2007

Jurgen Klinsmann

Nga Sampdoria te Tottenham Hotspur
Sezoni 1997/1998

Romelu Lukaku në West Brom (Foto: The Sun)

Romelu Lukaku

Nga Chelsea te West Bromwich Albion
Sezoni 2012/2013

Jesse Lingard

Nga Manchester Unitedi te West Ham Unitedi
Viti 2021

/Telegrafi/