LAJMI I FUNDIT:

Neymar shpjegon arsyen e festimit përpara fytyrës së Kimmich dhe se a kishte diçka të qëllimshme

Neymar shpjegon arsyen e festimit përpara fytyrës së Kimmich dhe se a kishte diçka të qëllimshme

Neymar ka pretenduar se ai nuk festoi me qëllim të keq para fytyrës së Joshua Kimmich mbrëmjen e kaluar, megjithëse shpjegimi i tij lë të kuptohet se kishte diçka të paramenduar.

Reklama

Bayern Munich fitoi 1-0 në udhëtim te PSG në ndeshjen e dytë çerekfinale të Ligës së Kampionëve, por francezët kaluan tutje pas fitores 3-2 në takimin e parë.

Gjatë ndeshjes pati disa duele dhe lojë të fortë, ndërsa pas përfundimit ‘vëmendjen e vodhi’ festa e Neymarit me Leandro Paredesin para Kimmichut.

‘Festimi i egër’ i Neymarit dhe Paredesit direkt në fytyrë të Kimmich ka pushtuar rrjetet sociale
Lexo po ashtu ‘Festimi i egër’ i Neymarit dhe Paredesit direkt në fytyrë të Kimmich ka pushtuar rrjetet sociale

Ylli brazilian ka thënë se nuk po përpiqej të tallej me lojtarin gjerman, por vuri në dukje se sa i sigurt ishte Kimmich për eliminimin e PSG-së.

“Është qesharake sepse unë as nuk e kishte ndërmend të festoja që të ngatërrohem me të, ishte më shumë me Leon dhe unë përfundova duke festuar para tij. Ishte fati që më vuri pranë Kimmich”, ka thënë fillimisht Neymar për TNT Sports Brasil.

“Ai tha se ekipi i tyre ishte më i mirë, se ata do të fitonin. Ai ishte i sigurt se ata do të shkonin në gjysmëfinale”.

“Ju mund të keni posedim sa më shumë që dëshironi. Ju mund të këndoni për një grua gjatë gjithë natës, por nëse një djalë vjen dhe e merr nga ju brenda 5 minutash, ajo zhduket”, përfundoi ylli i PSG-së.

“Jemi me të vërtetë një ekip”, Neymar i lumtur me kualifikimin dhe shpirtin e skuadrës
Lexo po ashtu “Jemi me të vërtetë një ekip”, Neymar i lumtur me kualifikimin dhe shpirtin e skuadrës

Neymar po iu referohej komenteve të Kimmich para ndeshjes, ku ai i kishte thënë faqes zyrtare të Bayern: “Për shkak se ne jemi skuadra më e mirë, unë jam i bindur që do t’i eliminojmë”.

Kimmich nuk ka thënë asgjë në lidhje me festimin, megjithëse nuk mund të ketë saktësisht shumë ankesa me sjelljen e Neymarit duke pasur parasysh festimet e tij në fytyrën e Sadio Mane disa vjet më parë në Anfield ndaj Liverpoolit. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Çmenduri në Francë, portieri pret penalltinë në minutën e fundit dhe shënon në shtesë golin e barazimit

Çmenduri në Francë, portieri pret penalltinë në minutën e fundit dhe shënon në shtesë golin e barazimit

Ligat tjera
Romero dhe Mac Allister përplasen në rrjetet sociale pas skandalit në Londër ku Liverpooli u dëmtua nga VAR

Romero dhe Mac Allister përplasen në rrjetet sociale pas skandalit në Londër ku Liverpooli u dëmtua nga VAR

Premier League
Manchester United futet në garë për transferimin e yllit të Bayernit

Manchester United futet në garë për transferimin e yllit të Bayernit

Premier League
Futbollistët shpërthyen në lot dhe ndeshja u ndërpre - mjekët bën mrekulli duke shpëtuar jetën e portierit holandez

Futbollistët shpërthyen në lot dhe ndeshja u ndërpre - mjekët bën mrekulli duke shpëtuar jetën e portierit holandez

Ndërkombëtare
Bayern Munich habit me transferimin e fundit, rikthen në klub Jerome Boatengun

Bayern Munich habit me transferimin e fundit, rikthen në klub Jerome Boatengun

Bundesliga
Barcelona po akuzohet për ryshfet, Guardiola flet për këtë temë dhe zbulon se si i fitonin ndeshjet sa ishte trajneri i tyre

Barcelona po akuzohet për ryshfet, Guardiola flet për këtë temë dhe zbulon se si i fitonin ndeshjet sa ishte trajneri i tyre

La Liga
Kalo në kategori