LAJMI I FUNDIT:

Newcastle United në kërkim të mbrojtësit pas lëndimit të Botman – në listë tre yje të Serie A

Newcastle United në kërkim të mbrojtësit pas lëndimit të Botman – në listë tre yje të Serie A

Newcastle United tashmë kërkon një mbrojtës dhe në listë janë Giorgio Scalvini (Atalanta), Gleison Bremer (Juventus) dhe Alessandro Buongiorno (Torino), pas lëndimit të Sven Botman që do të mbetet jashtë për gjashtë deri në nëntë muaj.

Laraskat u tronditën këtë pasdite nga lajmi se lëndimi i gjurit që Botman pësoi gjatë ndeshjes së FA Cup kundër Manchester Cityt është më i keq nga sa mendohej më parë.

Skanimet treguan se ligamenti i kryqëzuar i përparmë është i këputur dhe një deklaratë zyrtare nga klubi i Ligës Premier konfirmon se Botman pritet të kthehet pas gjashtë deri në nëntë muajsh.

Kjo në mënyrë të pashmangshme do të thotë se ata kanë nevojë për përforcime në mbrojtje për fillimin e sezonit të ardhshëm dhe do të shikojnë në Serie A për nënshkrime të reja.

Qendërmbrojtësi i Atalantas, Giorgio Scalvini ka tërhequr gjithashtu interes nga Manchester United, ndërsa Bremer i Juventusit është një tjetër kandidat i mundshëm për Newcastle.

Të dy kanë çmim prej të paktën 50 milionë euro.

Një alternativë më e lirë do të ishte italiani Buongiorno i Torinos, i cili konfirmoi në një intervistë këtë javë se po ëndërron të luajë në Ligën e Kampionëve.

Torino i kishte rezistuar ofertave nga Atalanta dhe Milan në janar, por mund të tundohej për një propozim më të madh në verë. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Emërohen dhe renditen top 10 talentët më të vlefshëm në Euro 2024

Emërohen dhe renditen top 10 talentët më të vlefshëm në Euro 2024

Përfaqësueset
De Zerbi arrin marrëveshje në parim me klubin e ri

De Zerbi arrin marrëveshje në parim me klubin e ri

Ligue 1
Ylli i La Ligës zbulon se kombëtarja e Brazilit i ka kërkuar të shkurtojë flokët

Ylli i La Ligës zbulon se kombëtarja e Brazilit i ka kërkuar të shkurtojë flokët

Përfaqësueset
Sot nis Euro 2024, festivali i futbollit në Gjermani garanton spektakël

Sot nis Euro 2024, festivali i futbollit në Gjermani garanton spektakël

Përfaqësueset
Real Madridi do të thyejë rregullin e klubit dhe do t’i ofrojë Carvajalit marrëveshjen e re ‘të ndaluar’

Real Madridi do të thyejë rregullin e klubit dhe do t’i ofrojë Carvajalit marrëveshjen e re ‘të ndaluar’

La Liga
Lionel Messi emëron portierin më të mirë aktual në botë

Lionel Messi emëron portierin më të mirë aktual në botë

Përfaqësueset
Kalo në kategori