LAJMI I FUNDIT:

Netflix publikon listën me filmat dhe serialet më të shikuara të të gjitha kohërave

Netflix publikon listën me filmat dhe serialet më të shikuara të të gjitha kohërave

Platforma gjigante e transmetimit, Netlix, ka publikuar listën me serialet dhe filmat më të shikuar, sipas orëve që përdoruesit kanë harxhuar duke i parë ato.

Reklama

Gjegjësisht, deri në vitin 2021, platforma gjurmonte numrin e llogarive që fillojnë të shikojnë një serial apo film, por që atëherë kanë filluar të numërojnë shikueshmërinë sipas numrit të orëve të shikimit.

Duke përdorur këtë metodë, ata tani kanë publikuar një listë të hiteve më të mëdha që janë publikuar ndonjëherë në Netflix.

Këto janë dhjetë serialet më të ndjekur në gjuhën angleze:

1. Stranger Things – sezoni 4 – 1.352.090.000 orë shikimi
2. Wednesday – sezoni 1 – 1.237.150. 000 orë shikimi
3. DAHMER – 856.220.000 orë shikimi
4. Bridgerton – sezoni 2 – 656.260.000 orë shikimi
5. Bridgerton – sezoni 1 – 625.490.000 orë shikimi
6. Stranger Things –  sezoni 3 – 582.100.000 orë shikimi
7. Lucifer – sezoni 5 – 569.480.000 orë shikimi
8. The Witcher – sezona 1 – 541.010.000 orë shikimi
9. Inventing Anna – 511.920.000 orë shikimi
10. Ginny & Georgia – sezoni 2 – 504.780.000 orë shikimi

Këto janë serialet më të ndjekura në gjuhë huaj (jo-angleze):

1. Squid Game – sezoni 1 – 1.650.450.000 orë shikimi
2. Money Heist – sezoni 5 – 792.230.000 orë shikimi
3. Money Heist – sezoni 4 619.010.000 orë shikimi
4. All of Us Are Dead – sezoni 1- 560.780.000 orë shikimi
5. Money Heist – sezoni 3 – 426.400.000 orë shikimi
6. Extraordinary Attorney Woo – sezoni 1 – 402.470.000 orë shikimi
7. The Glory – sezoni 1 – 380.380.000 orë shikimi
8. Café con aroma de mujer – sezoni 1 – 326.910.000 orë shikimi
9. Lupin – sezoni 1 – 316.830.000 orë shikimi
10. Elite – sezoni 3 – 275.300.000 orë shikimi

Filmat më të shikuar në gjuhë të huaj (jo-angleze):

1. Troll -155.560.000 orë shikimi
2. Blood Red Sky -110.520.000 orë shikimi
3. The Platform – 108.090.000 orë shikimi
4. All Quiet on the Western Front – 101.360.000 orë shikimi
5. Black Crab – 94.130.000 orë shikimi
6. Through My Window – 92.440.000 orë shikimi
7. The Takedown – 78.630.000 orë shikimi
8. Below Zero – 78.300.000 orë shikimi
9. My Name Is Vendetta – 68.730.000 orë shikimi
10. Loving Adults – 67.340.000 sati orë shikimi

Filmat më të shikuar në anglisht:

1. Red Notice – 364.020.000 orë shikimi
2. Don’t Look Up – 359.790.000 orë shikimi
3. Bird Box – 282.020.000 orë shikimi
4. Glass Onion: A Knives Out Mystery – 279.740.000 orë shikimi
5. The Gray Man – 253.870.000 orë shikimi
6. The Adam Project – 233.160.000 orë shikimi
7. Extraction – 231.340.000 orë shikimi
8. Purple Hearts – 228.690.000 orë shikimi
9. The Unforgivable – 214.700.000 orë shikimi
10. The Irishman -214.570.000 orë shikimi. /Telegrafi/

Në trend Magazina

Më shumë
Xhuli shkon në mbrëmje të maturës, zgjedh një nga 300 djem kandidatë për t'u bërë shoqëruese

Xhuli shkon në mbrëmje të maturës, zgjedh një nga 300 djem kandidatë për t'u bërë shoqëruese

Magazina
MC Kresha licensohet si trajner i futbollit

MC Kresha licensohet si trajner i futbollit

Magazina
Transformimi drastik i Albatrit Muqiqi - këngëtari tregon se si ia arriti dhe a është rritur xhelozia e bashkëshortes së tij

Transformimi drastik i Albatrit Muqiqi - këngëtari tregon se si ia arriti dhe a është rritur xhelozia e bashkëshortes së tij

Magazina
Taynës ia hedhin reçipetat në skenë gjatë një koncerti në Gjermani

Taynës ia hedhin reçipetat në skenë gjatë një koncerti në Gjermani

Magazina
Kristi Aliaj komenton marrëdhënien e Luizit dhe Kiarës: Pasioni i çiftit po zbehet, e kam vënë re

Kristi Aliaj komenton marrëdhënien e Luizit dhe Kiarës: Pasioni i çiftit po zbehet, e kam vënë re

Magazina
Bukuroshja nga Kosova, Mejreme Hajdaraj bën krenarë shqiptarët duke fituar në Egjipt kurorën e 'Miss Elite World 2023'

Bukuroshja nga Kosova, Mejreme Hajdaraj bën krenarë shqiptarët duke fituar në Egjipt kurorën e 'Miss Elite World 2023'

Magazina
Kalo në kategori