LAJMI I FUNDIT:

Nëntë persona të lënduar në 14 aksidente dje në Shkup

Nëntë persona të lënduar në 14 aksidente dje në Shkup

Nëntë persona janë lënduar lehtë në gjithsej 14 aksidente komunikacioni që kanë ndodhur gjatë ditës së djeshme në rajonin e Shkupit. Ndërsa në shtatë aksidente është shkaktuar vetëm dëm material.

Sipas njoftimit të policisë, 82 shoferë kanë lëvizur me shpejtësi më të madhe se e lejuara, 23 shofer janë përjashtuar nga komunikacioni, prej të cilëve 2 kanë qenë nën ndikim të alkoolit, 20 pa patent shoferë dhe një shofer fillestar.

Policia ka përjashtuar nga komunikacioni edhe 12 makina të paregjistruara, ndërsa 18 kanë qenë të parkuara në mënyrë jo të rregullt./Telegrafi/


Në trend Lajme

Më shumë
Politikani opozitar serb: Pas rrahjes brutale nga njerëzit e Vuçiqit, tani po ma kërcënojnë e sulmojnë vajzën

Politikani opozitar serb: Pas rrahjes brutale nga njerëzit e Vuçiqit, tani po ma kërcënojnë e sulmojnë vajzën

Lajme
Për herë të parë në Kosovë fillon vaksinimi HPV i vajzave, kundër kancerit të qafës së mitrës

Për herë të parë në Kosovë fillon vaksinimi HPV i vajzave, kundër kancerit të qafës së mitrës

Shëndetësi
Gjykimi i Thaçit dhe të tjerëve, ish-komandanti i UÇK-së: Në librin tim kam bërë zmadhime e zbukurime

Gjykimi i Thaçit dhe të tjerëve, ish-komandanti i UÇK-së: Në librin tim kam bërë zmadhime e zbukurime

Drejtësi
Katërvjeçarja që ndërroi jetë në QKUK, dyshohet se është rrahur nga familjarët, flasin mjekët

Katërvjeçarja që ndërroi jetë në QKUK, dyshohet se është rrahur nga familjarët, flasin mjekët

Lajme
Përleshje në Vushtrri, tre të lënduar – njëri me plagë nga arma e zjarrit

Përleshje në Vushtrri, tre të lënduar – njëri me plagë nga arma e zjarrit

Kronika e Zezë
Voziti nën ndikimin e alkoolit, i konfiskohet patentë shoferi për një vit - 500 euro gjobë dhe tri pikë negative

Voziti nën ndikimin e alkoolit, i konfiskohet patentë shoferi për një vit - 500 euro gjobë dhe tri pikë negative

Lajme
Kalo në kategori