LAJMI I FUNDIT:

Nëntë femrat e famshme që veshën të njëjtën veshje më shumë se një herë dhe mahnitën me dukjen e tyre

Nëntë femrat e famshme që veshën të njëjtën veshje më shumë se një herë dhe mahnitën me dukjen e tyre

Moda në ditët e sotme moderne ka rregulla më të rrepta, siç konsiderohet e gabuar të vishni të njëjtën veshje dy herë, dhe mendohet se duhet të azhurnoni koleksionin tuaj të rrobave çdo sezon kur të vijnë koleksionet e reja.

Shumica e të famshmëve i ndjekin këto kërkesa, por të tjerët i shkelin me plot guxim.


Ne në Bright Side kemi zgjedhur nëntë të famshme që nuk kujdesen për këto rregulla të modës dhe të cilat nuk kanë frikë të shfaqen në të njëjtën veshje dy ose edhe tri herë.

1. Cate Blanchett

Kjo aktore e Hollywood-it mund të veshë me lehtësi dy herë të njëjtat rroba për një ceremoni në tapetin e kuq. Ajo veshi këtë fustan të mrekullueshëm Armani për ceremoninë e Globit të Artë në Janar 2014, dhe katër vjet më vonë, ajo u shfaq me të njëjtën veshje në Kanë.

2. Anna Wintour

Sado e habitshme të jetë, redaktorja e Vogue dhe një nga figurat më me ndikim në botën e modës, shpesh vesh më shumë se dy herë veshjet e saj. Në vitin 2012, në pritjen e Kryeministrit Britanik, ajo kishte veshur veshjen që ajo ishte shfaqur edhe tri vjet më vonë në një ngjarje Met Gala.

3. Helena Bonham Carter

Për shkak se kjo aktore ka një shije shumë ekstravagante, çdo paraqitje e saj ju lë një përshtypje të paharrueshme. Por pavarësisht kësaj, Helena është plotësisht në rregull me veshjet e veshura dy herë. Kështu, në vitin 2012 në Festivalin e Filmit në Londër ajo kishte veshur të njëjtën veshje që kishte veshur një vit më parë, thjesht me një stil dhe aksesorë të ndryshëm.

4. Victoria Beckham

Kjo zonjë gjithmonë duket e guximshme, nuk ka rëndësi nëse ajo po del vetëm ose po bën diçka të rëndësishme. Por, ajo nuk sheh asgjë të gabuar në veshjen e njëjtë të rrobave më shumë se një herë dhe ajo di t’i përdorë ato në mënyrë efektive.

Në llogarinë e saj personale, Instagram, ajo shpesh publikon fotografi me veshje të njëjta në kohë të ndryshme.

5. Michelle Obama

Ish- Zonja e Parë e SHBA-së gjithmonë dukej e shkëlqyeshme, edhe kur veshi të njëjtën veshje dy herë. Kështu që, në shtator 2010, Michelle u shfaq me një fustan të zi me një model lulesh në një ngjarje në New York dhe dy vjet më vonë, ajo veshi të njëjtën veshje gjatë një vizite zyrtare në Arlington.

Dhe gjithashtu ajo veshi dy herë këtë fustan të ndritshëm, duke ndryshuar vetëm flokët dhe stolitë rreth qafës.

6. Helen Mirren

Një aktore e Hollywoodit në këtë nivel mund të bëjë gjithçka që dëshiron: Helena kishte veshur të njëjtën veshje vetëm dy muaj larg. Ajo me të vërtetë duhet të ketë pëlqyer këtë fustan Dolce & Gabbana me printimet e vizatimeve për fëmijë.

7. Kate Middleton

Dukesha e Kembrixhit tashmë i ka dëshmuar botës dhe Britanisë se ajo është një person i kujdesshëm. Ajo i pëlqen rrobat që nuk janë nga markat shumë të shtrenjta dhe ajo vesh gjëra dy apo edhe tri herë. Madje, ajo vesh shumë herë veshjet e saj, duke ndryshuar vetëm aksesorët dhe stilin e flokëve.

Kjo veshje nga Alexander McQueen tashmë ishte veshur nga Kate dy herë para se ajo të shfaqej në martesën e Princ Harry dhe Meghan Markle.

8. Meghan Markle

Dukesha e Sussex-it përpiqet të vazhdojë dhe gjithashtu vesh të njëjtat rroba disa herë. Fustani ngjyrë vjollcë, Aritzia,e i cili kushtonte më pak se 100 dollarë, që ajo veshi me pallton e saj të kuqe, u diskutua gjerësisht në industrinë e modës. Por pavarësisht kësaj, Meghan së fundmi u shfaq në publik duke veshur atë fustan përsëri.

Kjo veshje, me vija të gjera, ishte veshur nga Meghan Markle kur vizitoi Sidnein në fund të vitit 2018. Një vit më vonë, ajo e veshi përsëri në Afrikën e Jugut.

9. Meryl Streep

Në vitin 2009, aktorja bëri një spërkatje kur u shfaq në një ngjarje BAFTA duke veshur një fustan që kishte veshur për një ceremoni Oscar në 1979. Që atëherë, Meryl është bërë një aktore me famë botërore, ajo ka fituar shumë çmime, por veshja 30-vjeçare dukej edhe më e mirë se ajo që herën e parë kur e veshi atë.

10. Kim Kardashian and Kris Jenner

Ndonjëherë, ndodh që nënat dhe vajzat të ndajnë veshjet e tyre. Madje, një familje me stil dhe e pasur si klani Kardashian-Jenner nuk sheh asgjë të keqe me të.

/Telegrafi/

Në trend Magazina

Më shumë
“Më ngacmonte, u josha” – Meri Shehu zbulon se kush flirtoi me të në BBVA

“Më ngacmonte, u josha” – Meri Shehu zbulon se kush flirtoi me të në BBVA

Magazina
“A janë ende bashkë Argjira dhe Graciano?” – Reagon nëna e balerinit

“A janë ende bashkë Argjira dhe Graciano?” – Reagon nëna e balerinit

Magazina
Xhuli Nura opinioniste në Big Brother VIP Kosova 3 krah Luiz Ejllit?

Xhuli Nura opinioniste në Big Brother VIP Kosova 3 krah Luiz Ejllit?

Magazina
Rihanna tregon stilin e saj të patëmetë, ndërsa mbështet partnerin ASAP Rocky në Coachella

Rihanna tregon stilin e saj të patëmetë, ndërsa mbështet partnerin ASAP Rocky në Coachella

Magazina
“E dashuroj, e adhuroj, ia kreh flokët” – Meritoni tregon sa i dashuruar është me Ilnisën

“E dashuroj, e adhuroj, ia kreh flokët” – Meritoni tregon sa i dashuruar është me Ilnisën

Magazina

"Gabim, stop, stop, stop", një kanaçe u hodh drejt Alketa Vejsiut gjatë X Factorit - reagimi i saj ishte i menjëhershëm

Magazina
Kalo në kategori