LAJMI I FUNDIT:

Nëntë aksidente trafiku dje në Shkup, një person rëndë i lënduar

Nëntë aksidente trafiku dje në Shkup, një person rëndë i lënduar
Foto: Ilustrim

Në rajonin e Bashkisë së Shkupit dje kanë ndodhur nëntë aksidente trafiku, në të cilët një person është lënduar rëndë, ndërsa pesë më lehtë. Në tre aksidente trafiku janë shkaktuar dëme materiale.

Policia ka kapur 25 persona të cilët kanë lëvizur me shpejtësi më të madhe se e lejuara me shenjë komunikacioni. Janë përjashtuar nga komunikacioni 18 shoferë, dy prej tyre i kanë drejtuar automjetet nën ndikim të alkoolit, 15 para se të fitojnë të drejtën për drejtim të automjetit, ndërsa një ka qenë shofer fillestar.


Nga komunikacioni policia ka larguar 16 automjete, prej të cilëve 14 kanë qenë të paregjistruara, ndërsa dy me probleme teknike.

Policia dje ka shqiptuar 66 gjoba për parkim jo në rregull, prej tyre 65 janë larguar me “karrotrec”. Tetëmbëdhjetë këmbësorë janë ndëshkuar për kalim të rrugës jashtë kalimit të këmbësorëve, ndërsa tre në dritë të kuqe të semaforit. Katër shoferë janë dënuar për kalim të udhëkryqit në dritë të kuqe të semaforit, një nuk u ka dhënë përparësi kalimi këmbësorëve në vendkalim të shënuar të këmbësorëve, ndërsa dy për tejkalim./Telegrafi/

Në trend Lajme

Më shumë
Maqedonci flet për pjesëtarin e FSK-së, i dyshuar për përfshirje në vrasjen e Liridona Ademajt: Ai është pezulluar nga detyra

Maqedonci flet për pjesëtarin e FSK-së, i dyshuar për përfshirje në vrasjen e Liridona Ademajt: Ai është pezulluar nga detyra

Lajme
Milan Radoiçiqi dhe disa të tjerë në listën e të kërkuarve, njoftimi i INTERPOL-it dhe “gjykimi në mungesë”

Milan Radoiçiqi dhe disa të tjerë në listën e të kërkuarve, njoftimi i INTERPOL-it dhe “gjykimi në mungesë”

Lajme
Jo vetëm Radoiçiqi me 11 shokë, por edhe 20 serbë në listën e kuqe të fletarrestimeve të INTERPOL-it

Jo vetëm Radoiçiqi me 11 shokë, por edhe 20 serbë në listën e kuqe të fletarrestimeve të INTERPOL-it

Drejtësi
Kjo është gjendja e rrugëve që shpiejnë në vendkalimet kufitare

Kjo është gjendja e rrugëve që shpiejnë në vendkalimet kufitare

Lajme
Arbnora Idrizi sërish në librin e Guiness, këtë herë me mozaikun e flamurit

Arbnora Idrizi sërish në librin e Guiness, këtë herë me mozaikun e flamurit

Lajme
Apeli vërteton vendimin e Themelores për anulimin e vendimit të Qeverisë për uljen e pagave të prokurorëve dhe gjyqtarëve

Apeli vërteton vendimin e Themelores për anulimin e vendimit të Qeverisë për uljen e pagave të prokurorëve dhe gjyqtarëve

Drejtësi
Kalo në kategori