LAJMI I FUNDIT:

Në pritje të zyrtarizimit, Caceres arrin për testet mjekësore te Juve

Në pritje të zyrtarizimit, Caceres arrin për testet mjekësore te Juve
Martin Caceres (Foto: Getty Images/Guliver/Twitter/Juventus)

Martin Caceres ndodhet në Torino për të kompletuar ekzaminimet mjekësore para rikthimit te Juventusi.

Reklama

Futbollisti uruguaian do të transferohet nga Lazio, ndërsa Zonja e Vjetër do të paguajë 600.000 euro për shërbimet e tij.

Mbrojtësi 31-vjeçar do ta zëvendësojë Medhi Benatian, i cili ka vendosur të largohet nga kampioni italian.

Martin Caceres është pjesë e Lazios që nga janari i vitit 2018 (Foto: Marco Rosi/Getty Images/Guliver)

Kjo është hera e tretë që Caceres do të veshë fanellën e Juves. Ai fillimisht u huazua nga Barcelona në sezonin 2009/2010.

Lajmet për CACERES
Lexo po ashtu Lajmet për CACERES

Më pas u transferua te Bianconerët në janar të vitit 2012 dhe qëndroi deri në fund të kontratës (korrik 2016).

Ai ka arritur në qendrën J-Medical për testet mjekësore, duke bërë fotografi me tifozët, por nuk ka folur për gazetarët.

Caceres kishte oferta nga Bologna, Parma dhe nga Japonia, mirëpo zgjodhi të rikthehej te Juventusi.

Bardhezinjtë kanë nevojë për një mbrojtës, pasi që Benatia pritet ta vazhdojë karrierën te klubi nga Katari, Al-Duhail. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Mund ta kishin nënshkruar për vetëm tre milionë euro më 2017, Liverpoolit tani i duhet të paguajë 200 milionë euro për pasuesin e Salah

Mund ta kishin nënshkruar për vetëm tre milionë euro më 2017, Liverpoolit tani i duhet të paguajë 200 milionë euro për pasuesin e Salah

Premier League
Shtatë shtetet e vetme që janë ndaluar të luajnë në histori të Kupës së Botës

Shtatë shtetet e vetme që janë ndaluar të luajnë në histori të Kupës së Botës

Përfaqësueset
Kante hap llogarinë në Arabinë Saudite, shënon gol të jashtëzakonshëm nga distanca

Kante hap llogarinë në Arabinë Saudite, shënon gol të jashtëzakonshëm nga distanca

Ligat tjera
Man Utd i gatshëm të shesë Sanchon për një çmim të lirë

Man Utd i gatshëm të shesë Sanchon për një çmim të lirë

Premier League
Messi tregon se si e mendon të ardhmen, punën që synon ta bëjë pas pensionimit

Messi tregon se si e mendon të ardhmen, punën që synon ta bëjë pas pensionimit

Ndërkombëtare
Talenti nën pronësi të Barcelonës, Vitor Roque pëson lëndim të rëndë në Brazil - largohet me barelë

Talenti nën pronësi të Barcelonës, Vitor Roque pëson lëndim të rëndë në Brazil - largohet me barelë

Ndërkombëtare
Kalo në kategori