LAJMI I FUNDIT:

Në alarm për një sulmues të dëshmuar: Pesë emra në listën e Arsenalit

Në alarm për një sulmues të dëshmuar: Pesë emra në listën e Arsenalit

Arsenali ka ndezur një valë të re thashethemesh në tregun e transferimeve të verës, me Fabrizio Romanon që raporton se Gunners janë në kërkim për një qendërsulmues.

Sipas gazetarit të njohur në Caught Offside, klubi londinez ka plane konkrete për të përforcuar linjën e sulmit, por garanton se kjo nuk do të ndikojë në rolin e Kai Havertz në skuadër.


Nevoja për një golashënues të dëshmuar ka qenë një kërkesë e vazhdueshme nga ekspertët dhe tifozët e Arsenalit. Argumentohet se shtimi i një lojtari të aftë për të shënuar nga 20 deri në 30 gola në sezon mund ta bëjë ekipin një pretendent serioz si në Ligën Premier ashtu edhe në Ligën e Kampionëve.

Liga Premier do të 'fusë një rregull të ri' që ndëshkon klubet për dy gjëra që ndodhin pothuajse çdo ndeshje
Lexo po ashtu Liga Premier do të 'fusë një rregull të ri' që ndëshkon klubet për dy gjëra që ndodhin pothuajse çdo ndeshje

Pavarësisht se nuk ka një figurë aq të spikatur sa Erling Haaland apo Darwin Nunez, Arsenali ka arritur të mbajë një rekord më të lartë të golave ​​në Ligën Premier sesa rivalët e tyre, duke i shpërndarë golat e tyre midis disa lojtarëve në vend që të varen nga një golashënues i vetëm.

“Topçinjtë” janë lidhur vazhdimisht me disa emra që nga janari dhe tani me konfirmimin e Romanos, zhurma po rritet. Me lëndimin e Gabriel Jesus, klubi ka parë nevojën për të përforcuar vijën e tij sulmuese, megjithëse Havertz ka treguar shkathtësinë e tij duke e zënë atë pozicion në mungesë të brazilianit.

Me pikë të njëjta, por falë goldallimit shpallet kampioni: Super kompjuteri parashikon se kush e fiton Ligën Premier
Lexo po ashtu Me pikë të njëjta, por falë goldallimit shpallet kampioni: Super kompjuteri parashikon se kush e fiton Ligën Premier

Për gjermanin, ardhja e mundshme e një sulmuesi të ri nuk është shkak për shqetësim, siç deklaron Romano. Skuadra e transferimeve të Arsenalit vlerëson shkathtësinë e tij dhe e konsideron shtimin e tij një lëvizje të mençur, duke qenë se gjermani mund të performojë efektivisht në pozicione të shumta.

Sa i përket kandidatëve të mundshëm, në media kanë dalë emra si Ivan Toney, Viktor Gyokeres, Benjamin Sesko, Victor Osimhen dhe Mathys Tel. Secili prej këtyre lojtarëve do të përfaqësonte një investim të rëndësishëm për Arsenalin, por mund të ishte kyç në shtytjen e ekipit drejt elitës së futbollit anglez dhe evropian. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Mbrojtësi i Interit humb pjesëmarrjen në Euro 2024, Spalletti nuk humb kohë dhe fton një tjetër lojtar

Mbrojtësi i Interit humb pjesëmarrjen në Euro 2024, Spalletti nuk humb kohë dhe fton një tjetër lojtar

Përfaqësueset
Flick i gatshëm ta shesë Pedrin madje gjen edhe zëvendësuesin e tij

Flick i gatshëm ta shesë Pedrin madje gjen edhe zëvendësuesin e tij

La Liga
Ylli i Man City i vetofrohet Barcelonës

Ylli i Man City i vetofrohet Barcelonës

La Liga
Si do ta ndalë mbrojtja e Kosovës një sulmues si Haaland - përzgjedhësi Franco Foda jep komentin e tij

Si do ta ndalë mbrojtja e Kosovës një sulmues si Haaland - përzgjedhësi Franco Foda jep komentin e tij

Përfaqësuesja e Kosovës
Shefi i Dortmundit me deklaratë bombastike: Reali ka paguar më shumë se 103 milionë euro për Bellingham

Shefi i Dortmundit me deklaratë bombastike: Reali ka paguar më shumë se 103 milionë euro për Bellingham

La Liga
Casemiro do të largohet nga Man Utd, këto janë tre klubet që janë vënë pas brazilianit

Casemiro do të largohet nga Man Utd, këto janë tre klubet që janë vënë pas brazilianit

Premier League
Kalo në kategori