LAJMI I FUNDIT:

Kritikët e vlerësojnë ndryshimin drastik të Nicole Kidman për nevojat e filmit “Destroyer”

Kritikët e vlerësojnë ndryshimin drastik të Nicole Kidman për nevojat e filmit “Destroyer”
Nicole Kidman (Photo by Gareth Cattermole/Getty Images for BFI/Guliver)

Aktorja australiane, Nicole Kidman, e ka ndërruar shumë dukjen e saj për nevojat e filmit të zhanrit krim-triller, “Destroyer”, në të cilën luan rolin e një detektiveje të lodhur dhe të rraskapitur, me një histori të dhimbshme.

Fituesja e çmimit Oscar i ka ndryshuar flokët dhe pamjen për ta portretizuar protagonisten Erin Bell, të cilën e ndjek e kaluara pas infiltrimit në një grup kriminal në kuadër të një operacioni të fshehtë.

“Jam vënë plotësisht në pozitën e karakterit që e luaj”, ka thënë Kidman.

Lajmet për Nicole Kidman
Lexo po ashtu Lajmet për Nicole Kidman

Kam ndier vuajtjen dhe dhimbjen e Erin Bell. Mendoj se në këtë karakter ndodhet zemërim shumë më i madh në krahasim me çfarëdo karakteri femëror që kam parë në ekran”, ka shtuar ajo.

Vlen të theksohet se ndryshimet drastike në dukjen e saj nuk janë të panjohura për aktoren 51-vjeçare.

Edhe për rolin e feministes Virginia Woolf në filmin “The Hours”, ajo e kishte ndryshuar shumë dukjen e saj, ndërsa për atë rol arriti ta fitonte edhe çmimin Oscar.

Kritikët e kanë lavdëruar paraqitjen e Nicole në “Destroyer”, ndërsa konsiderojnë se ajo vjen krejt ndryshe në këtë rol – transmeton Reuters.

Karyn Kusama e ka bërë regjinë e “Destroyer”, me skenar të Phil Hay dhe Matt Manfredi, ndërsa krahas Kidman, luajnë edhe Toby Kebbell, Tatiana Maslany, Bradley Whitford e Sebastian Stan.

Premiera botërore e filmit është dhënë në Festivalin Telluride më 31 gusht të këtij viti, ndërsa shfaqja nëpër kinema do të fillojë më 25 dhjetor 2018. /Telegrafi/


Në trend Magazina

Më shumë
Tronditëse: Drenusha Latifi zbulon fotografitë që dëshmojnë dhunën fizike të ushtruar nga ish-bashkëshorti

Tronditëse: Drenusha Latifi zbulon fotografitë që dëshmojnë dhunën fizike të ushtruar nga ish-bashkëshorti

Magazina
Vesa Vllasaliu thotë se një polic i ka shkruar privatisht dhe ka flirtuar me të pasi i kanë ndihmuar me një çështje

Vesa Vllasaliu thotë se një polic i ka shkruar privatisht dhe ka flirtuar me të pasi i kanë ndihmuar me një çështje

Magazina
Drenusha Latifi përlot me rrëfimin: Ish-bashkëshorti më ka rrahur edhe në sy të nënës time

Drenusha Latifi përlot me rrëfimin: Ish-bashkëshorti më ka rrahur edhe në sy të nënës time

Magazina
Soni Malaj thotë se nuk e ndoqi penalisht Dua Lipën për të drejtat autoriale të këngës

Soni Malaj thotë se nuk e ndoqi penalisht Dua Lipën për të drejtat autoriale të këngës "Dance The Night"

Magazina

"Nuk jam shtatzënë, por çfarë është kjo?", Sara Hoxha bënë konfuz publikun me imazhin e saj të fundit në Instagram

Magazina
Stresi thotë se me Sara Gjordenin kanë jetuar në një lagje: Nuk do ia sugjeroja lojën që po bën

Stresi thotë se me Sara Gjordenin kanë jetuar në një lagje: Nuk do ia sugjeroja lojën që po bën

Magazina
Kalo në kategori