LAJMI I FUNDIT:

Ndodhë edhe kjo, Larsson nuk e lë djalin e tij të luajë për Suedinë

Ndodhë edhe kjo,  Larsson nuk e lë djalin e tij të luajë për Suedinë

Babai nuk është duke e lejuar të birin për të luajtur me përfaqësuesen e vendit të tij në Lojërat Olimpike Rio 2016-të.

Reklama

Mund të ndodhë edhe kështu. Bëhet fjalë për Jordan Larsson djalin e ish sulmuesit të Barcelonës, Henrik Larsson. Ky i fundit nuk e ka lejuar të birin 19-vjeçar të jetë pjesë e kombëtares suedeze U-23 në Olimpiadë duke i shuar ëndrrën.

Vendimi i Henrik Larsson megjithatë e ka një arsye. 44-vjeçari prej vitit 2015 ndodhet në drejtimin e skuadrës së famshme suedeze Helsinborg ndërsa djali Jordan luan si sulmues te ekipi që trajner është babai i tij.

Për të shpjeguar zgjedhjen e tij Henrik Larsson deklaroi: “E kuptoj që ky është një vendim që penalizon Jordanin, por momentalisht në skuadër kemi pak sulmues dhe unë kam nevojë për shërbimet e djalit tim”.

Akinfenwa me 120 kilet e tij kërkon ftesë nga kombëtarja angleze (Video)
Lexo po ashtu Akinfenwa me 120 kilet e tij kërkon ftesë nga kombëtarja angleze (Video)

“Edhe pse i zhgënjyer Jordan e ka kuptuar situatën në të cilën ndodhemi”, deklaroi ish sulmuesi i përfaqësueses së Suedisë. Përpara vjen klubi pastaj kombëtarja olimipike shtoi në përfundim Henrik Larsson.

Në Lojërat Olimpike që do të mbahen në Brazil janë të shumtë futbollistët që nuk janë lejuar nga klubet respektive për të qenë pjesë e kombëtareve olimpike. Emrat më të njohur janë ata të Paulo Dybalas dhe Mauro Icardit që nuk i janë bashkuar dot Argjentinës.

Në trend Sport

Më shumë
Harry Kane zbulon idhullin e tij të fëmijërisë që luante te Barcelona, nuk është ai që do të prisnit

Harry Kane zbulon idhullin e tij të fëmijërisë që luante te Barcelona, nuk është ai që do të prisnit

Ndërkombëtare
Vaki kosovare, shembet tribuna e stadiumit në Prizren vetëm katër vite pas përurimit

Vaki kosovare, shembet tribuna e stadiumit në Prizren vetëm katër vite pas përurimit

Sport vendor
Dominik Szoboszlai zbulon një gjë që Liverpool duhet të ndalojë së bëri

Dominik Szoboszlai zbulon një gjë që Liverpool duhet të ndalojë së bëri

Premier League
Festival golash në “Allianz Arena”, Bayerni mposht ekipin e Bochumit

Festival golash në “Allianz Arena”, Bayerni mposht ekipin e Bochumit

Bundesliga
La gjurmë të mëdha në Serie A, por sot nuk 'njihet' edhe pse është një biznesmen i suksesshëm

La gjurmë të mëdha në Serie A, por sot nuk 'njihet' edhe pse është një biznesmen i suksesshëm

Serie A
Mund ta kishin nënshkruar për vetëm tre milionë euro më 2017, Liverpoolit tani i duhet të paguajë 200 milionë euro për pasuesin e Salah

Mund ta kishin nënshkruar për vetëm tre milionë euro më 2017, Liverpoolit tani i duhet të paguajë 200 milionë euro për pasuesin e Salah

Premier League
Kalo në kategori