LAJMI I FUNDIT:

Ndërron jetë në moshë të re bashkëshortja e futbollistit kosovar Alban Shillova

Ndërron jetë në moshë të re bashkëshortja e futbollistit kosovar Alban Shillova

Alban Shillova ka marrë një lajm të rëndë në mëngjesin e ditës së hënë të 15 janarit.

Futbollisti i njohur kosovar, ka njoftuar se bashkëshortja e tij Kaltrina ka ndërruar jetë në moshë të re.

31-vjeçari është anëtar i skuadrës elitare FC Feronikeli ’74, derisa ka qenë vet ai që ka njoftuar për vdekjen e bashkëshortes dhe vendin dhe orën se ku do të varroset ajo.


“Me pikëllim të thellë dhe zemra të thyera ju njoftojmë që Kaltrina jonë e dashur ndërroi jetë! Varrimi bëhet me namazin e ikindisë në fshatin Zllatar”, ka shkruar Shillova.

Kaltrina ka qenë duke vuajtur nga një sëmundje e rëndë në kohët e fundit.

E ndjera pas vetës ka lënë një vajzë të vogël.

Shillova është një nga sulmuesit më të mirë në Kosovë në vitet e fundit, derisa ai ka bërë karrierë në shumë klube deri më tani si Prishtina, Drita, Llapi, Drenica, Malisheva Fushë Kosova, Trepça, Liria e Vllaznia e Pozhoranit./Telegrafi/ 

Në trend Sport

Më shumë
Ndërpreu pushimet me të dashurën dhe babai i tij udhëtoi gjashtë orë kot për t’i sjell këpucët sportive - nuk luajti asnjë minutë në Euro 2024

Ndërpreu pushimet me të dashurën dhe babai i tij udhëtoi gjashtë orë kot për t’i sjell këpucët sportive - nuk luajti asnjë minutë në Euro 2024

Përfaqësueset
Djali i tij është sensacioni i Euro 2024, por babai i Yamalit e tepron me deklaratën për Messin

Djali i tij është sensacioni i Euro 2024, por babai i Yamalit e tepron me deklaratën për Messin

La Liga
U rrah me tifozë për të shpëtuar familjen e tij në tribuna, Darwin Nunez përballet me një pezullim të gjatë

U rrah me tifozë për të shpëtuar familjen e tij në tribuna, Darwin Nunez përballet me një pezullim të gjatë

Ndërkombëtare

"I them çdo ditë eja te Real Madridi" - Carvajal tregon se cilin lojtar të Spanjës e do te Los Blancos

Përfaqësueset
Anglisë mund t’i jepet një avantazh i madh përpara finales së Euro 2024 kundër Spanjës

Anglisë mund t’i jepet një avantazh i madh përpara finales së Euro 2024 kundër Spanjës

Përfaqësueset
Super kompjuteri parashikon se kush e fiton finalen e Euro 2024 mes Spanjës dhe Anglisë

Super kompjuteri parashikon se kush e fiton finalen e Euro 2024 mes Spanjës dhe Anglisë

Përfaqësueset
Kalo në kategori