LAJMI I FUNDIT:

Naomi Campbell flet hapur për abuzimin me drogën dhe alkoolin: Po vrisja veten

Naomi Campbell flet hapur për abuzimin me drogën dhe alkoolin: Po vrisja veten
Reklama

Naomi Campell ka zbuluar se varësia nga droga pothuajse e vrau atë në kulmin e karrierës së saj në vitet ’90.

Ylli legjendar i pistës së modës u tregua e sinqertë për abuzimin e saj të mëparshëm me substanca në serialin e ri dokumentar të AppleTV+ “The Super Models”, duke pranuar se ajo iu kthye kokainës për të përballuar traumën e fëmijërisë dhe vdekjen e stilistit dhe mikut të ngushtë italian Gianni Versace.


“Mendoj se kur fillova të përdorja, kjo ishte një nga gjërat që u përpoqa të mbuloja, ishte pikëllimi”, tha Campbell shkruan PageSix.

Foto: GC Images

“Ti mendon, ‘Oh, do ta shërojë atë plagë’. Nuk e bën. Mund të shkaktojë një frikë dhe ankth kaq të madh. Kështu që u zemërova shumë”, tha modelja.

Ikona e modës tha se bota e saj u trondit kur Versace u vra jashtë shtëpisë së tij në Miami Beach në vitin 1997.

“Ai ishte shumë i ndjeshëm me mua, ai më shtynte”, kujton Campbell.

“Ai më shtynte të dilja jashtë dhe të shkoja më tej kur nuk mendoja se e kisha brenda vetes për ta bërë këtë. Kështu që kur ai vdiq, pikëllimi im u bë shumë i keq”, pranoi ylli i modës.

Foto: Splash News

Modelja e lindur në Britani luftoi me varësinë e saj për pesë vjet, madje u rrëzua gjatë një sesioni fotografik në 1999.

“Kur përpiqeni të mbuloni diçka, ndjenjat tuaja – keni folur për braktisjen. Unë u përpoqa ta mbuloja atë me diçka. Nuk mund ta mbulosh. Po vrisja veten. Ishte shumë e dhimbshme”, rrëfeu 53-vjeçarja.

Naomi Campbell plot stil e elegancë në Javën e Modës në Londër
Lexo po ashtu Naomi Campbell plot stil e elegancë në Javën e Modës në Londër

Por ai incident i tmerrshëm ishte thirrja e zgjimit që asaj i duhej për të shkuar në rehabilitim.

“Zgjodha të shkoj në rehabilitim. Ishte një nga gjërat më të mira dhe të vetme që mund të kisha bërë për veten time në atë kohë”, tha Campbell.

“Më janë dashur shumë vite për të punuar dhe për t’u marrë me të. Dhe ende shfaqet ndonjëherë. Por unë sapo kam mjetet se si ta trajtoj atë tani”, tha tutje ajo.

Foto: Getty Images

Krahas luftës me vdekjen e Versace, nëna e dy fëmijëve ka reflektuar më parë edhe për traumën e fëmijërisë që përjetoi pasi babai i saj braktisi nënën e saj.

Campbell foli për çështjet e saj të braktisjes gjatë një interviste të vitit 2000 me Barbara Walters – e cila u shfaq në “The Super Models”.

“Ka shumë çështje që kam që nga fëmijëria. Epo, për shembull, duke mos njohur babanë tuaj, duke mos parë nënën tuaj. Kjo sjell shumë – manifeston shumë ndjenja”, tha ajo.

“Një nga ato ndjenja, absolutisht është zemërimi,” vazhdoi ajo, duke shtuar, “është një manifestim i një çështjeje më të thellë, mendoj, zemërimi. Dhe kjo për mua, mendoj se bazohet në pasigurinë, vetëvlerësimin dhe vetminë”, përfundoi Campbell. /Telegrafi/

Në trend Magazina

Më shumë
Edona James e nervozuar me veprimin e Albyt, thotë se për shkak të operacioneve që ka kryer nuk e toleron goditjen në të pasme

Edona James e nervozuar me veprimin e Albyt, thotë se për shkak të operacioneve që ka kryer nuk e toleron goditjen në të pasme

Magazina
Puthje dhe ledhatime, Lumbardhi dhe Alby shihen të afërt me njëri-tjetrin

Puthje dhe ledhatime, Lumbardhi dhe Alby shihen të afërt me njëri-tjetrin

Magazina
Kush është shqiptari që qëndron prapa hiteve të Drake dhe shfaqjes së reperit me flamurin kuq e zi në klipin e “Polar Opposites”?

Kush është shqiptari që qëndron prapa hiteve të Drake dhe shfaqjes së reperit me flamurin kuq e zi në klipin e “Polar Opposites”?

Magazina
Drake befason sërish shqiptarët - pasi përmendi Prishtinën, tani shfaqet me flamurin kuq e zi në videoklipin e “Polar Opposites”

Drake befason sërish shqiptarët - pasi përmendi Prishtinën, tani shfaqet me flamurin kuq e zi në videoklipin e “Polar Opposites”

Magazina
“Jam rritur me njerkë” - Kaderi shpërthen në lot teksa rrëfen për historinë e jetës së saj

“Jam rritur me njerkë” - Kaderi shpërthen në lot teksa rrëfen për historinë e jetës së saj

Magazina
Blero: Kur të dal nga këtu do ta shijojë jetën me të dashurën time, të krijojë familje me të

Blero: Kur të dal nga këtu do ta shijojë jetën me të dashurën time, të krijojë familje me të

Magazina
Kalo në kategori