Nagelsmann akuzon Di Marian për simulim në humbjen e RB Leipzigut ndaj PSG-së: Penalltia ishte qesharake

Trajneri i Rasenball Sport Leipzig, Julian Nagelsmann e ka akuzuar Angel di Marian për simulim në penalltinë e Paris Saint-Germianit që i solli fitoren.

Parisienët e fituan penalltinë shumë herët, pasi një rishikim në VAR bëri të ditur se Marcel Sabitzer ka shkaktuar faul në argjentinasin.

Neymar e mori përgjegjësinë që të gjuante nga penalltia pas 11 minutash lojë dhe rezultati ishte 1-0, me këtë rezultat edhe përfundoi takimi.

PSG fiton me vështirësi ndaj RB Leipzigut, vendimtar goli nga Neymar
Lexo po ashtu PSG fiton me vështirësi ndaj RB Leipzigut, vendimtar goli nga Neymar

“Nuk mendoj se Parisi kishte një shans të vërtetë në lojë, penalltia ishte qesharake”, ka thënë Nagelsmann për Sky Germany.

“Ai vendim në nivelin e Ligës së Kampionëve – ishte pikëlluese. Ishte një simulim, aty kishte zero kontakt. VAR ndoshta ishte duke shikuar një ndeshje tjetër”.

“Nganjëherë, gjërat e vogla e bëjnë dallimin. Por, ne shpresojmë që t’i fitojmë dy ndeshjet e ardhshme dhe Parisi të dështojë”, ka shtuar më tej ai. /Telegrafi/

Emiliano Martinez shmang përjashtimin gjatë gjuajtjes së penalltive falë një rregulli pak të njohur – ai ngacmoi tifozët e Lille

Ai është më i rëndësishëm se sa mendojnë tifozët e futbollit  - djali i Ancelotti kyç në dhomën e Real Madridit

Ai është më i rëndësishëm se sa mendojnë tifozët e futbollit - djali i Ancelotti kyç në dhomën e Real Madridit

Gundogan i pamëshirshëm për shokun e skuadrës, e lë fajtor për eliminimin e Barcelonës

Pep Guardiola shpjegoi se pse ai nxori nga loja në kohën shtesë dy gjuajtësit më të mirë të penalltive

Ka pesë vite pjesë e klubit, çmimi qesharak i shitjes që Reali i ka vendosur yllit të skuadrës