LAJMI I FUNDIT:

Dy golat e Kosovës ndaj Qipros

Dy golat e Kosovës ndaj Qipros

Kosova e ka gjetur dy herë golin e epërsisë ndaj Qipros në takimin që zhvillohet në stadiumin “Fadil Vokrri” në Prishtinë.

Reklama

Në sfidën e vlefshme për Grupin 2 në Ligën C të Ligës së Kombeve, Dardanët gjatë gjithë kohës e kërkonin avantazhin.

Dhe pas ndërtimit të disa rasteve, arritën ta zhbllokonin rezultatin në minutën e 22-të të takimit.

Florent Hadërgjonaj harkoi nga ana e djathtë, ndërsa topi u devijua me kokë nga një lojtar qipriot. Mirëpo, vetëm sa për të arritur në këmbët e Florent Muslijës, i cili realizoi një gol shumë të bukur.

Detajet: Kosova 5-1 Qipro, Dardanët me fitore të thellë
Lexo po ashtu Detajet: Kosova 5-1 Qipro, Dardanët me fitore të thellë

Në fund të pjesës së parë, Kosova e realizoi edhe golin e dytë ndaj Qipros në stadiumin “Fadil Vokrri’. Muriqi asistoi te Donat Rrudhani, i cili krijoi hapësirë dhe shënoi (45’). /Telegrafi/

/Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Çmenduri në Francë, portieri pret penalltinë në minutën e fundit dhe shënon në shtesë golin e barazimit

Çmenduri në Francë, portieri pret penalltinë në minutën e fundit dhe shënon në shtesë golin e barazimit

Ligat tjera
Futbollistët shpërthyen në lot dhe ndeshja u ndërpre - mjekët bën mrekulli duke shpëtuar jetën e portierit holandez

Futbollistët shpërthyen në lot dhe ndeshja u ndërpre - mjekët bën mrekulli duke shpëtuar jetën e portierit holandez

Ndërkombëtare
Bayern Munich habit me transferimin e fundit, rikthen në klub Jerome Boatengun

Bayern Munich habit me transferimin e fundit, rikthen në klub Jerome Boatengun

Bundesliga
Liga Premier pranon gabimin trashanik në dëm të Liverpoolit kur iu anulua goli i rregullt

Liga Premier pranon gabimin trashanik në dëm të Liverpoolit kur iu anulua goli i rregullt

Premier League
Barcelona po akuzohet për ryshfet, Guardiola flet për këtë temë dhe zbulon se si i fitonin ndeshjet sa ishte trajneri i tyre

Barcelona po akuzohet për ryshfet, Guardiola flet për këtë temë dhe zbulon se si i fitonin ndeshjet sa ishte trajneri i tyre

La Liga
Asistimi i jashtëzakonshëm për Josulun, fantastiku Bellingham e pranon se e kopjon Modricin

Asistimi i jashtëzakonshëm për Josulun, fantastiku Bellingham e pranon se e kopjon Modricin

La Liga
Kalo në kategori