Munishi mendon se nuk duhej akorduar penalltia e Nigerisë kundër Argjentinës

Ismet Munishi (Foto: YouTube/Dukagjini)

Trajneri dhe analisti, Ismet Munishi, mendon se nuk duhej akorduar penalltia e Nigerisë në ndeshjen kundër Argjentinës.

Albicelestët fituan me rezultat 2-1 dhe në këtë mënyrë siguruan pjesëmarrjen në 1/8 e finales të Kampionatit Botëror.

Mirëpo, pas avantazhit përmes golit të Lionel Messit, u akordua penallti në favor të kombëtares afrikane, pasi Javier Mascherano e kapi në zonë një lojtar kundërshtar.

Victor Moses u tregua i saktë në atë moment nga pika e bardhë duke e barazuar rezultatin, i cili po të mbetej i tillë (po të mos shënonte Marcos Rojo në minutën e 86-të), do të kualifikohej Nigeria.

Lajmet nga DUELI BOTËRORIT
Lexo po ashtu Lajmet nga DUELI BOTËRORIT

Gjatë pjesëmarrjes në emisionin Dueli Botërorit në RTV Dukagjini, Munishi ka thënë se kapje të atij lloji ka vazhdimisht në fubtoll dhe ajo penallti nuk duhej akorduar, duke qenë se topi nuk shkonte në drejtim të lojtarit.

Gjatë pjesëmarrjes në emisionin Dueli Botërorit në RTV Dukagjini, Munishi ka thënë se kapje të atij lloji ka vazhdimisht në futboll dhe ajo penallti nuk duhej akorduar.

Ndryshe, në 1/8 e finales, Argjentina ka një përballje të vështirë, pasi do të luajë kundër Francës.

Dueli Botërorit është emision që transmetohet çdo ditë në RTV Dukagjini me fillim nga ora 22:30. Prezantues të emisionit janë Arta Nitaj dhe Fisnik Zymi. /Telegrafi/

Për tre muaj, 50 baste: Publikohet videoja ku Tonali mezi pret të ndëshkohet me karton të verdhë

Reagon babai i Olti Hysenit, pas deklaratës 'bombastike' të lojtarit të talentuar

Zbulohet emri i vërtetë i Kylian Mbappes - ka lënë të shokuar fansat e tij

Një minutë në fushë kushton 2 milionë euro – dështimi më i madh i Chelseat nga blerjet e fundit

Kalimi te Real Madridi nuk ka të bëjë me paratë: Zbulohet pasuria neto e Kylian Mbappes