Mund t’ju ketë ikur, futbollistja shqiptare Kosovare Asllani shënoi një supergol nga korneri

Kosovare Asllani po vazhdon shkëlqimin e saj me Kombëtaren e femrave të Suedisë.

Kombëtarja e Suedisë ka arritur të mposht Sllovakinë me rezultat të thellë 4-0 në kuadër të kualifikimeve për kualifikimet e Euro 2021.

Kjo fitore e suedezëve erdhi në shtëpinë e tyre në kuadër të Grupit F, ku ata janë lider me nëntë pikë.

Lexo po ashtu Mediat spanjolle për futbollisten e Real Madridit: Kjo është Kosovare Asllani - rrënjët shqiptare, sukseset në futboll dhe pasionet për jetën

Në këtë fitore, vendimtar ishte edhe futbollistja shqiptare, Kosovare Asllani, e cila shënoi golin e parë të suedezëve.

Asllani arriti të shënojë një supergol që rrallë shihet në fushat e blerta.

Ajo u tregua dinake dhe e saktë duke gjetur golin nga rivënia këndore në minutën 26-të të ndeshjes.

Ky ishte goli i dytë në tri ndeshje kualifikuese për Asllanin, ndërsa ka edhe gjashtë asistime. /Telegrafi/

Për tre muaj, 50 baste: Publikohet videoja ku Tonali mezi pret të ndëshkohet me karton të verdhë

Reagon babai i Olti Hysenit, pas deklaratës 'bombastike' të lojtarit të talentuar

Zbulohet emri i vërtetë i Kylian Mbappes - ka lënë të shokuar fansat e tij

Një minutë në fushë kushton 2 milionë euro – dështimi më i madh i Chelseat nga blerjet e fundit

Kalimi te Real Madridi nuk ka të bëjë me paratë: Zbulohet pasuria neto e Kylian Mbappes