LAJMI I FUNDIT:

A mund të rikthehet Andrea Pirlo këtë verë në Serie A?

A mund të rikthehet Andrea Pirlo këtë verë në Serie A?

Andrea Pirlo është rritur si trajner pas aventurës te Fatih Karagumruk dhe mund të ketë një rikthim në Itali në fund të këtij sezoni.

Kanë kaluar gati dy vjet që kur i erdhi fundi sezonit si trajner në krye të bardhezinjve.

Ndërsa ai arriti të futet në top katërshe dhe mori dy trofe, por nuk ishte e mjaftueshme për të mbajtur punën e tij. Ai bëri një pushim për një vit përpara se të merrte drejtimin e Karagumruk në qershor të vitit të kaluar.

Pirlo foli për rritjen e tij si trajner që nga periudha e tij në Juventus për La Gazzetta dello Sport, ku gjithashtu la të kuptohet për një rikthim të mundshëm në Serie A në të ardhmen. Ai po ashtu tregoi se i është ofruar një marrëveshje e re me Karagumruk, por nuk ka marrë ende një vendim.

Calciomercato.com shkruan se disa klube italiane kanë qenë të interesuara për Pirlo në muajt e fundit, me ekipe si Cremonese, Sampdoria dhe Spezia, që e duan si ‘timonier’ 43-vjeçar italian.

Gjashtë futbollistët me teknikën më të mirë me të cilët ka luajtur Buffon
Lexo po ashtu Gjashtë futbollistët me teknikën më të mirë me të cilët ka luajtur Buffon

Për momentin, asnjë skuadër kryesore italiane nuk është shfaqur për Pirlon, që do të thotë se ai do të kishte më shumë gjasa të rikthehej në një klub në mes të tabelës nëse ai do të kthehej në Serie A gjatë verës.

Gjërat do të bëhen më të qarta në fund të sezonit, veçanërisht nëse disa klube vendosin të bëjnë një ndryshim. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Dikur ishin refuzuar, tani janë lojtarë kyç: Gjashtë yje, një shqiptar mes tyre që mund të shkëlqejnë në Euro 2024

Dikur ishin refuzuar, tani janë lojtarë kyç: Gjashtë yje, një shqiptar mes tyre që mund të shkëlqejnë në Euro 2024

Përfaqësueset
Gjermania bindëse në start të Kampionatit Evropian 2024 – mposht me spektakël Skocinë

Gjermania bindëse në start të Kampionatit Evropian 2024 – mposht me spektakël Skocinë

Përfaqësueset
Ndeshja hapëse e Euro 2024 solli një risi në përdorimin e VAR – tifozët e duan atë edhe në Ligën Premier

Ndeshja hapëse e Euro 2024 solli një risi në përdorimin e VAR – tifozët e duan atë edhe në Ligën Premier

Përfaqësueset
Notat e lojtarëve, Gjermani 4-1 Skoci: Wirtz dhe Kroos shkëlqyen, por njëri i kaloi me paraqitje

Notat e lojtarëve, Gjermani 4-1 Skoci: Wirtz dhe Kroos shkëlqyen, por njëri i kaloi me paraqitje

Përfaqësueset
Topi i goditur nga Wirtz përfundoi në portë me një shpejtësi marramendëse

Topi i goditur nga Wirtz përfundoi në portë me një shpejtësi marramendëse

Përfaqësueset
Pas dorëheqjes së Terzicit, Dortmundi mori një vendim që Hummels nuk e priste

Pas dorëheqjes së Terzicit, Dortmundi mori një vendim që Hummels nuk e priste

Bundesliga
Kalo në kategori