LAJMI I FUNDIT:

Gjashtë futbollistët me teknikën më të mirë me të cilët ka luajtur Buffon

Gjashtë futbollistët me teknikën më të mirë me të cilët ka luajtur Buffon
(Foto: Getty Images)

Gianluigi Buffon ka zgjedhur gjashtë futbollistët me teknikën më të mirë, me të cilët ka luajtur gjatë karrierës së tij të jashtëzakonshme.

Reklama

Portieri legjendar i ka dhënë opinionet e tij në emisionin e popullarizuar të futbollit në Twitch, ‘Boto TV’, duke diskutuar me Bobo Vieri, Nicola Ventola, Antonio Cassano e Lele Adani.

45-vjeçari e ka përfshirë ish-sulmuesin e Romës, Real Madridit, Milanit dhe Interit, Antonio Cassano, në listën e gjashtë futbollistëve me teknikën më të mirë, me të cilët ka luajtur në karrierën e tij mbresëlënëse.

(Foto: Getty Images)

Krahas tij, janë edhe Andrea Pirlo, Francesco Totti, Alessandro Del Piero, Roberto Baggio dhe Antonio Di Natale.

Buffon zgjedh pesë portierët më të mirë në botë aktualisht, një emër i veçantë në listën e tij
Lexo po ashtu Buffon zgjedh pesë portierët më të mirë në botë aktualisht, një emër i veçantë në listën e tij

“U përpoqëm ta sillnim Cassanon te Juventusi, e njihja mirë dhe më pëlqente. Ishte një i talentuar brilant që meritonte të luajë për Juventusin dhe do të kishte qenë gjë e mirë për të. Do të ishte përmirësuar dhe do të kishte karrierë më të mirë”, ka treguar Buffon. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Çmenduri në Francë, portieri pret penalltinë në minutën e fundit dhe shënon në shtesë golin e barazimit

Çmenduri në Francë, portieri pret penalltinë në minutën e fundit dhe shënon në shtesë golin e barazimit

Ligat tjera
Liga Premier pranon gabimin trashanik në dëm të Liverpoolit kur iu anulua goli i rregullt

Liga Premier pranon gabimin trashanik në dëm të Liverpoolit kur iu anulua goli i rregullt

Premier League
Gjashtë ish-lojtarët e Bayern Munichut që nuk do të besoni se ende luajnë në vitin 2023

Gjashtë ish-lojtarët e Bayern Munichut që nuk do të besoni se ende luajnë në vitin 2023

Bundesliga
Zbulohet klubi që i bëri Mourinhos “ofertën më të çmendur në historinë e futbollit” – ai e refuzoi për të qëndruar te Roma

Zbulohet klubi që i bëri Mourinhos “ofertën më të çmendur në historinë e futbollit” – ai e refuzoi për të qëndruar te Roma

Ligat tjera
Barcelona po akuzohet për ryshfet, Guardiola flet për këtë temë dhe zbulon se si i fitonin ndeshjet sa ishte trajneri i tyre

Barcelona po akuzohet për ryshfet, Guardiola flet për këtë temë dhe zbulon se si i fitonin ndeshjet sa ishte trajneri i tyre

La Liga
Jurgen Klopp: Nuk kam parë kurrë një ndeshje si kjo, vendime të çmendura

Jurgen Klopp: Nuk kam parë kurrë një ndeshje si kjo, vendime të çmendura

Premier League
Kalo në kategori