Thomas Muller është lojtari i radhës që është infektuar me COVID-19  te skuadra e Bayern Munich.

Reklama

Sulmuesi do të mungojë për një periudhë të pacaktuar, deri në momentin që do të dali testi negativ.

Lojtari është vete-izoluar direkt dhe Julian Nagelsmann do të duhet t’i bëjë planet pa gjermanin.

Muller është në gjendje të mirë shëndetësore, por që duhet t’i respektojë rregullat e përcaktuara nga shëndeti publik në Gjermani.

Natyrisht se mungesa e tij për Bavarezët është e dukshme, duke ditur se është një lojtar që nëse nuk shënon, është aty për të asistuar. /Telegrafi/