LAJMI I FUNDIT:

Mourinho flet për të ardhmen e tij mes thashethemeve që e lidhin me PSG-në

Mourinho flet për të ardhmen e tij mes thashethemeve që e lidhin me PSG-në

Trajneri portugez, Jose Mourinho ka mohuar se ai është në bisedime me Paris Saint-Germain, por nuk ka mundur të thotë objektivisht se do të qëndroj te Roma pas përfundimit të këtij sezoni.

Reklama

Roma u mposht nga Sevilla pas penalltive në finalen e madhe të Ligës së Evropës të zhvilluar në Puskas Arena të Budapestit të mërkurën mbrëma.

Pas ndeshjes, Mourinho u pyet në mënyrë të pashmangshme për të ardhmen e tij, veçanërisht pasi kjo do të thotë se Roma nuk do të kualifikohet në Ligën e Kampionëve sezonin e ardhshëm, dhe ai e la atë të hapur, por gjithashtu hodhi poshtë sugjerimet për një marrëveshje me Paris Saint-Germain.

Mourinho pas humbjes në finale: Gjyqtari dukej spanjoll, shkojmë në shtëpi të vdekur për shkak të një padrejtësie
Lexo po ashtu Mourinho pas humbjes në finale: Gjyqtari dukej spanjoll, shkojmë në shtëpi të vdekur për shkak të një padrejtësie

“Të hënën do të shkoj me pushime. Nëse kemi kohë të flasim për këtë para të hënës, do ta bëjmë. Nëse jo, do të shkoj me pushime dhe pastaj do të shohim. Më duhet të luftoj për këta djem dhe prandaj të mos them objektivisht se do të mbetem”, ka thënë fillimisht Mourinho.

“Unë jam një njeri serioz. I thashë pronarëve disa muaj më parë se nëse do të kisha kontakte me klube të tjera, ata do të ishin të parët që do ta dinin. Do të isha gjithmonë i sinqertë dhe i drejtpërdrejtë”.

“Kam folur me klubin në dhjetor kur pata atë qasje nga kombëtarja portugeze. Që atëherë nuk kam pasur asnjë kontakt me askënd tjetër. Kam një vit të mbetur në kontratën time dhe kjo është situata”, përfundoi “Special One”.

Mourinho i acaruar e priti me fyerje dhe sharje gjyqtarin në parkingun e autobusit
Lexo po ashtu Mourinho i acaruar e priti me fyerje dhe sharje gjyqtarin në parkingun e autobusit

Pas ndeshjes, lojtarët e Romës u përshëndetën dhe u ngushëlluan nga tifozët e tyre ultras, ndërsa më pas Mourinho i mblodhi ata për një fjalim të gjatë.

Trajneri dukej se po i mbante lotët kur u bëri me dorë tifozëve më pas, një përvojë e re duke pasur parasysh se ai kishte fituar të pesë finalet e mëparshme të UEFA-s në të cilat mori pjesë.

Ndryshe, Roma ishte skuadra e vetme që madje arriti në gjysmëfinale dhe finale duke filluar sezonin nga Liga e Evropës, pasi Sevilla, Juventus dhe Bayer Leverkusen të gjithë erdhën pas eliminimeve nga Liga e Kampionëve. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Djokovic bën homazhe për terroristët e vrarë në Kosovë, kërkohet përjashtimi i përhershëm i tij nga tenisi

Djokovic bën homazhe për terroristët e vrarë në Kosovë, kërkohet përjashtimi i përhershëm i tij nga tenisi

Tenis
Paraqitje fantastike me gola që në start te Rapid Bukuresht - dyfishohet vlera e Albion Rrahmanit

Paraqitje fantastike me gola që në start te Rapid Bukuresht - dyfishohet vlera e Albion Rrahmanit

Ligat tjera
Juventus mund të nënshkruajë me lojtarin e harruar të Tottenham, por me një kusht

Juventus mund të nënshkruajë me lojtarin e harruar të Tottenham, por me një kusht

Serie A
'Nuk është lojë e ndershme' - Tebas sulmon Real Madridin pas pretendimit të tyre për gjyqtarët

'Nuk është lojë e ndershme' - Tebas sulmon Real Madridin pas pretendimit të tyre për gjyqtarët

La Liga
Katër emra në radarin e Real Madridit për pasardhës të mundshëm të Carlo Ancelottit

Katër emra në radarin e Real Madridit për pasardhës të mundshëm të Carlo Ancelottit

La Liga
Napoli poston komunikatë për rastin e Osimhen – nuk i kërkon falje lojtarit për videon në TikTok

Napoli poston komunikatë për rastin e Osimhen – nuk i kërkon falje lojtarit për videon në TikTok

Serie A
Kalo në kategori