Manchester City u mposht me rezultatin 3-1 nga Liverpool në “Anfield Road” dhe tani e shikon veten plot nëntë pikë pas.

Pep Guardiola nuk e fshehu zhgënjimin e tij ndaj gjyqtarit të takimit në fund.

Megjithatë si të mos mjaftonte humbja, ka menduar edhe Jose Mourinho, që e ka ngacmuar me një deklaratë për Sky Sport.

Guardiola e Mourinho,. (Foto: Michael Steele/Getty Images)

Ai  ka thënë se Guardiola duhet ta kishte studiuar më mirë kundërshtarin.

“Manchesteri është një qytet shumë i bukur për të qarë pas një mbrëmjeje si kjo dhe sa të merret me gjykimin, Pep duhej të kishte përgatitur më mirë ndeshjen”.

Guardiola – Mourinho (Getty Images)

“Liverpool ka një Firmino që luan mes linjave dhe dy lojtarë si Salah e Mane, që vijnë pas shpine dhe shfrytëzojnë çdo gabim, ndaj për t’i përballuar ata, duhet që lojtarët e prapavijës të luajnë pranë njëri-tjetrit, për të mos lënë hapësira”, ka thënë portugezi. /Telegrafi/