LAJMI I FUNDIT:

Mot në Maqedoni pjesërisht i vranët me reshje lokale shiu

Mot në Maqedoni pjesërisht i vranët me reshje lokale shiu

Moti sot do të jetë pjesërisht i vranët me reshje lokale shiu.

Në mëngjes do të fryjë erë e dobët deri mesatare nga drejtimi jugor, e cila pasdite do të ndryshojë drejtimin verior dhe herë pas here do të forcohet përgjatë Povardarisë.

Temperatura minimale do të jetë në interval prej 3 deri në 9, kurse maksimalja do të arrijë nga 10 deri në 16 gradë, njofton DPHM.

Në dy ditët e para të javës së re do të ketë stabilizim të përkohshëm të motit, ndërsa të mërkurën dhe të enjten pritet valë e re me reshje shiu dhe borë në male. /Telegrafi/