Edon Zhegrova ka dhuruar spektakël në fitoren e Baselit ndaj Luzernit me rezultat 3-2 në kuadër të javës së tretë në Superligën e Zvicrës.

Reprezentuesi i Kosovës që para ditësh iu bashkua përfundimisht Baselit, sot (e diele) ka tregua cilësitë e tij në fitoren e skuadrës së tij.

Ishte minuta e 36-të, kur Zhegrova kaloi të gjithëe mbrotjen e Luzernit, për të shënuar njërin ndër golat më të mirë në karrierën e tij.

Lojtari kosovar pranoi topin jashtë zonës së rreptësisë kundërshtare dhe duke shkuar i vetëm deri në gjuajtjen përfundimtare që zuri në befasi edhe portierin.

Më poshtë mund ta shijoni golin e Zhegrovës që i ngjan stilit të lojës së yllit të Barcelonës, Lionel Messi. /Telegrafi/