Luka Modric po lidhet sërish me Interin, pasi mesfushori thuhet se është ‘i mërzitur’  në Real Madrid.

Sipas mediumit italian Gazzetta dello Sport, fillimi indiferent i sezonit nga Real Madridi e ka përkeqësuar gjendjen e Modricit në kryeqytetin spanjoll.

Gazeta shton se kroati nuk po përjashton një lëvizje të janarit në Inter, pasi ideja për të lënë Los Blancos është ‘ende në mendimet e tij’.

Interi vazhdon ta ndjek Modricin, Ausilio synon ta transferojë në janar Interi vazhdon ta ndjek Modricin, Ausilio synon ta transferojë në janar

33-vjeçari ishte shumë i lidhur me Nerazzurrët gjatë verës, por përfundoi duke qëndruar në Madrid edhe pas mbylljes së afatit kalimtar.

Fituesit e Ligës së Kampioneve më pas kërcënuan se do të raportonin Interin te FIFA, edhe pse më vonë ishte sugjeruar që Modric iu afrua vetë klubit italian.

Kroat është kurorëzuar lojtari më i mirë i sezonit të kaluar nga UEFA dhe FIFA, por mund të rishikojë një kalim të mundshëm në San Siro nëse situata e tij nuk ndryshon.

Modric zgjidhet 'Lojtari i Vitit' nga FIFA Modric zgjidhet 'Lojtari i Vitit' nga FIFA

Edhe Interi janë të gatshëm të transferojnë yllin kroat pasi ende kanë nevojë për një organizator të lojës.

Muaji janar pritet të jetë i nxehtë si për Real Madridin, ashtu edhe për Interin. /Telegrafi/