Ka përfunduar nata e UFC 243 që është mbajtur në Melbourne të Australisë.

Meçi kryesor ka qenë ai mes Israel Adesanyas dhe Robert Whittaker që ka përfunduar shpejt, pasi janë zhvilluar vetëm dy raunde.

Nigeriani me nënshtetësi të Zelandës së Re, Israel Adesanya ka triumfuar vetëm pas dy raundesh ndaj Robert Whittaker dhe është kampion i ri i divizionit të mesëm.

30-vjeçari në raundin e dytë arriti ta nokautoj Whittakerin për ta fituar titullin e divizionit të mesëm.

Pas fitores, Adesanya ka thënë se tani dëshiron të përballet me brazilianin Paulo Costa. /Telegrafi/

View this post on Instagram

🤼 Champ 🦸

A post shared by Владислав Закревский (@zacrevschi_vlad) on Oct 6, 2019 at 12:46am PDT

View this post on Instagram

😈Удивил всех🌪🔥 ♦️ Whittaker vs. Adesanya I 1080 HD🔥 ❤️ Лайк от Вас – лучшая поддержка!) 👍🏻 👑 Подписывайтесь на нас @mmaunwon 😎 Второй проект – @mmaflash 💪🏻 – #бокс#бой#боец#мма#дзюдо#боибезправил#нокдаун#смешанныеединаборства#ufc#кикбоксинг#хабибнурмагомедов#конормакгрегор#спорт#чемпион#тренировка#спортсила#нокаут#нокауты#ufc229#boxing#хабиб#орел#драки#tjdillashaw#борец#khabib#конор#макгрегор#conor#mcgregor

A post shared by 🎬 BEST MMA I VIDEO HD (@mmaflash) on Oct 6, 2019 at 12:24am PDT