Milwaukee Bucks ka marrë një fitore tejet të vlefshme në udhëtim te Boston Celtics.

Bucks kanë triumfuar në TD Garden me shtatë pikë diferencë 116:123, duke kaluar në epërsi 2-1.

Giannis Antetokounmpo ka qenë i pandalshëm në këtë takim për basketbollistët e Bostonit.

Greku ka shënuar 32 pikë, pati tetë asistime dhe kapi 13 topa nën kosh në fitoren e skuadrës së tij.

Jayson Tatum dhe Giannis Antetokounmpo. (Photo by Maddie Meyer/Getty Images)

Me lojë të mirë tek mysafirët u dalluan edhe Hill me 21 pikë dhe Kris Middleton që shtoi 20 të tjera.

Kyrie Irving me 29 pikë e gjashtë asistime si dhe Jayson Tatum me 20 pikë e 11 kërcime ishin më efikasit tek Celtics, por që nuk mjaftuan për fitore.

Pas kësaj fitore, Bucks kanë kaluar në epërsi 2-1 në gjysmëfinalen e Konferencës së Lindjes.

Edhe ndeshja e katërt mes këtyre dy skuadrave do të zhvillohet në TD Garden. /Telegrafi/