Milionat nuk blejnë peshën e fanellës, Liverpooli i tregon Cityt se në Anfield sheikët janë vetëm spektatorë

Liverpooli është me një këmbë në gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve për sezonin 2017/18 pas fitores ndaj Manchester Cityt në ndeshjen e parë çerekfinale.

Reds e fituan ndeshjen e parë në Anfield me rezultat 3-0, duke mos i lënë mysafirët të gjuajnë as edhe një herë në portë.

City që nga ardhja e Pep Guardiolas ka shpenzuar milionat në mbrojte, sikur klubi anglez të ishte shtet, ata do të kishin shpenzuar në mbrojte më shumë se 52 vende tjera.

Salah duke e festuar golin ndaj Cityt (Foto: Liverpool FC/Twitter)

Por, as 250 milionë eurot e shpenzuar nuk mund të ndalin Mohamed Salah, ‘Mbreti Egjiptian’ shënoi në minutën e 12-të pas asistimit nga Firmino.

(Foto: Liverpool FC/Twitter)

Në minutën e 21-të Alex Oxlade-Chamberlain me një gol të bukur nga distanca i tregoi të gjithëve se kjo do të jetë një nata fantastike për Reds.

Goli i qetësisë u shënua nga Sadio Mane (31′) pas asistimit të bukur nga Salah dhe me rezultatin 3-0 përfunduan 45 minutat e parë.

Mane në momentin e golit (Foto: Liverpool FC/Twitter)

Në të dytën nuk kishte gola, Liverpool kishte luksin dhe kështu u tërhoqën në mbrojte, kurse City me disa tentime, por që në fund nuk arritën të tundin rrjetën kundërshtare asnjëherë.

Ndeshja e kthimit luhet me 10 prill në Etihad. /Telegrafi/

Karim Benzema kthehet në Real Madrid

Ancelotti po mendon vendimin e befasishëm, ta lë në stol ndaj Bayernit njërin nga më meritorët e sukseseve këtë sezon

Shtatë lojtarët që mund të largohen nga Man City këtë verë

Barcelona kërkon pesë përforcime këtë verë në katër pozicione të ndryshme

UEFA zgjedh formacionin më të mirë të javës në Ligën e Kampionëve, dominojnë lojtarët e Dortmundit