Milani triumfon ndaj Genoas në ndeshjen e mbetur nga xhiroja e parë

Milan (Foto: Marco Luzzani/Getty Images/Guliver)

Milani e ka mposhtur Genoan me rezultat 2-1 në ndeshjen e mbetur nga xhiroja e parë në Serie A.

Rezultati u zhbllokua që në minutën e katërt të takimit, kur Suso shënoi falë asistimit nga Hakan Calhanoglu. Me epërsi minimale të vendasve, skuadrat shkuan në pushim.

Në pjesën e dytë, rezultati u barazua me autogolin e Alessio Romagnolit të shënuar në minutën e 56-të.

Kur pritej që ndeshja të përfundonte baras, Alessio Romagnoli e përmirësoi gabimin e tij duke e shënuar golin e fitores (90’+1).

Me këtë fitore, Milani është ngritur në kuotën e 18 pikëve dhe mban vendin e pestë në tabelë, aq sa ka edhe Lazio një pozitë më lartë.

Për Genoan, kjo ishte humbja e katërt në dhjetë ndeshjet e para dhe pozicionohet në vend të 11-të në tabelë.

Udinese është kundërshtari i radhës i Milanit, ndërsa Genoa luan kundër Interit. /Telegrafi/

Publikohet biseda e gjyqtarit me dhomën e VAR-it për golin ‘fantazmë’ të Lamine Yamal

Bayerni shokon të gjithë me trajnerin i cili do ta drejtojë ekipin sezonin e ardhshëm

Ish-legjenda e Liverpoolit tregon trajnerin favorit për ta zëvendësuar Kloppin

Ancelotti i bën një premtim të madh Arda Gulerit mes pakënaqësive për mungesë minutash

Nga xhirimi i ngadalësuar, duket se shuhen dilemat se a ishte gol apo jo gjuajtja e Yamal

Humbja nga Reali sjell diçka të mirë te Barcelona, Xavi merr vendimin e madh?