Thashethemet vazhdojnë se Milani po kërkon të nënshkruajë me mesfushorin e Arsenalit, Aaron Ramsey, si transferim i lirë në verë.

Rossonerët janë afër përfundimit të marrëveshjes me lojtarin Lucas Paqueta të Flamengos, i cili pritet të bashkohet në janar për shifrën e 35 milionë eurove.

Sipas mediumit italian Corriere dello Sport, drejtuesit e klubit nga San Siro nuk do të ndalen me vetëm këtë transferim.

Paqueta ende nuk është lojtar i Milanit, thotë drejtori i Flamengos Paqueta ende nuk është lojtar i Milanit, thotë drejtori i Flamengos

Kjo pasi sipas tyre ata kanë kontakte të vazhdueshme me mesfushorin Ramsey.

Reprezentuesi i Uellsit mbetet jashtë kontratës më 30 qershor të vitit 2019 dhe kjo e ka bërë një emër shumë të kërkuar në treg.

Me kontratën në vitin e fundit të skadimit, ai do të jetë i lirë të negociojë me klubet e huaja nga muaji janar ose të nënshkruaj para-kontratë.

Juventusi mendon të nënshkruajë para-kontratë me Ramsey Juventusi mendon të nënshkruajë para-kontratë me Ramsey

Drejtori i ri i Milanit, Ivan Gazidis, mund të zhbllokojë marrëveshjen për shkak të së kaluarës së tij të Arsenalit dhe mendohet se ka pasur tashmë kontratë me agjentin e Ramsey.

Për Ramseyn interesim ka shprehur edhe Juventusi, Manchester Unitedi, Liverpooli dhe Chelsea. /Telegrafi/