Rodrigo Caio është lojtari i fundit për të cilin Milani ka shfaqur interesim.

Drejtori sportiv Adriano Galliani, tashmë ka filluar të punon rreth këtij transferimi pasi ylli i San Paolos shihet si lojtari i ideal për mbrojtën e Rossonerëve.

Për atë nga Serie A ka shfaqur interesim edhe Interi, por duket se interesimi i zikaltërve ka filluar të zbehet çdo ditë e më shumë.

Lexo më shumë: Lajmet e fundit nga Transferimet

Milani tashmë ka kontaktuar klubin brazilian dhe sipas TuttoMercatoWeb në ditët në vazhdim mund të vij edhe zyrtarizimi.

Çmimi i lojtarit është rreth gjashtë milionë euro. /Telegrafi/