LAJMI I FUNDIT:

Milani rrezikon të humbasë talentin më të madh të akademisë, dy ekipe të mëdha angleze pas tij

Milani rrezikon të humbasë talentin më të madh të akademisë, dy ekipe të mëdha angleze pas tij

Milani janë në rrezik serioz për të humbur shërbimet e Francesco Camardës pasi dy gjigantët anglezë Manchester City dhe Arsenali janë vënë pas tij.

Sulmuesi 15-vjeçar shumë shpejtë ishte shndërruar në njërin nga talentët më të mëdhenjë në futbollin italian këtë sezon, duke shënuar 12 gola në 29 ndeshje për kategorinë U19 të Milanit, përkundër moshës së tij më të re.


Camarda shpejtë ‘vodhi’ vëmendjen e një numri të madh klubesh në Evropë shkaku i aftësive të tij të jashtëzakonshme për të shënuar gola, gjë që kishte bërë që ai të ftohej në dy ndeshje nga ekipi i parë i Milanit, madje edhe të debutonte.

Klubi kishte shpresuar që të nënshkruante me të kontratën e parë profesionale sapo të mbushë 16 vjet, por duket se situata ka ndryshuar.

Siç është raportuar nga Corriere dello Sport, Manchester City dhe Arsenali kanë dërguar skautë për të vëzhguar Camardan nga afër gjatë muajve të fundit, si dhe duke mbajtur një sy në zhvillimin e akademisë së Milanit.

Milan gjen alternativën tjetër të sulmit në rast se dështon transferimi i Joshua Zirkzee
Lexo po ashtu Milan gjen alternativën tjetër të sulmit në rast se dështon transferimi i Joshua Zirkzee

Përveç këtyre dy klubeve, Interi gjithashtu kanë shprehur pëlqimin e tyre pë lojtarin, i cili do të jetë në gjendje të nënshkruajë kontratën e tij të parë profesionale që nga data 10 mars .

Milani tashmë ka bërë gati një kontratë trevjeçare e cila mund të nënshkruhet në muajin qershor, por janë në rrezik të madh për ta humbur atë nga klubet e pasura të Ligës Premier./Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Mbrojtësi i Interit humb pjesëmarrjen në Euro 2024, Spalletti nuk humb kohë dhe fton një tjetër lojtar

Mbrojtësi i Interit humb pjesëmarrjen në Euro 2024, Spalletti nuk humb kohë dhe fton një tjetër lojtar

Përfaqësueset
Flick i gatshëm ta shesë Pedrin madje gjen edhe zëvendësuesin e tij

Flick i gatshëm ta shesë Pedrin madje gjen edhe zëvendësuesin e tij

La Liga
Ylli i Man City i vetofrohet Barcelonës

Ylli i Man City i vetofrohet Barcelonës

La Liga
Si do ta ndalë mbrojtja e Kosovës një sulmues si Haaland - përzgjedhësi Franco Foda jep komentin e tij

Si do ta ndalë mbrojtja e Kosovës një sulmues si Haaland - përzgjedhësi Franco Foda jep komentin e tij

Përfaqësuesja e Kosovës
Shefi i Dortmundit me deklaratë bombastike: Reali ka paguar më shumë se 103 milionë euro për Bellingham

Shefi i Dortmundit me deklaratë bombastike: Reali ka paguar më shumë se 103 milionë euro për Bellingham

La Liga
Casemiro do të largohet nga Man Utd, këto janë tre klubet që janë vënë pas brazilianit

Casemiro do të largohet nga Man Utd, këto janë tre klubet që janë vënë pas brazilianit

Premier League
Kalo në kategori