Maurizio Sarri, Gian Piero Gasperini dhe Rudi Garcia janë në listën e Milanit për zëvendësimin e Gennaro Gattuso, por Antonio Conte është ëndrra e Rossonerëve.

Sipas mediumit italian Gazzetta dello Sport, Gattuso ka humbur mbështetjen e bordit drejtues të Milanit pas eliminimit të tyre nga Kupa e Italisë nga Lazio të mërkurën.

Kështu, Rossonerët kanë hartuar një listë me emrat e trajnerëve që planifikojnë të tentojnë t’i marrin në vend të Gattusos nëse nuk arrijnë të përfundojnë këtë sezon në katërshe.

Të gjitha lajmet rreth Milanit Të gjitha lajmet rreth Milanit

Sarri i Chelseat, Gasperini i Atalantas dhe ish-trajneri i Romës, tani i Marseille, Garcia, janë emrat real që drejtuesit e Milanit mund t’i synojnë.

Conte është ëndrra e drejtuesve të Milanit (Foto: Claudio Villa/Getty Images/Guliver)

Trajneri i Arsenalit, Unai Emery dhe ai i Tottenham Hotspur, Mauricio Pochettino shihet si emra sugjerues.

Megjithatë, GDS vëren se zgjedhja e parë apo ëndrra e Milanit është Conte, edhe pse ata mund të përballen me konkurrencë nga Roma, Interi dhe Juventusi. /Telegrafi/